Pozbądź się bólu

Uzyskaj szybką pomoc chirurgiczną w leczeniu pęcherzyka żółciowego

Umów się na konsultację

Objawowa kamica pęcherzyka żółciowego lub zapalenie pęcherzyka żółciowego to stany, które mogą wymagać szybkiej interwencji chirurgicznej. Jeśli Pacjent odczuwa przewlekły, ostry ból w okolicach podżebrza lub w prawej części podbrzusza, a także doświadcza objawów takich jak wzdęcia i nudności, powinien rozważyć konsultacji w celu ewentualnego zakwalifikowania do małoinwazyjnej operacji laparoskopowej

Dowiedz się więcej
  • Czym grozi nieleczona kamica pęcherzyka?
  • Bezpieczny zabieg
  • Rekonwalescencja po operacji
  • Cennik

Czym grozi nieleczona kamica pęcherzyka?

Kamienie żółciowe występujące w pęcherzyku żółciowym mogą prowadzić do poważnych i nieodwracalnych skutków zdrowotnych. Dzieje się tak, ponieważ występujące kamienie blokują przewody żółciowe, co w konsekwencji zwiększa ciśnienie w pęcherzyku. Nieleczone schorzenie może powodować wzmożony ból oraz dalsze komplikację, w wyniku których Pacjent może zachorować na ostre zapalenie trzustki, żółtaczkę, a nawet pęknięcia pęcherzyka. Dlatego tak istotne jest podjęcie w odpowiednim czasie decyzji o wykonaniu cholecystektomii. W Medicus Clinic posiadamy doświadczony zespół ekspertów oraz nowoczesną infrastrukturę medyczną, która pozwala na szybkie wykonanie zabiegu w dogodnych terminach.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej – zachęcamy do obejrzenia webinaru z naszym ekspertem – lek. med. Bartoszem Katkowskim, specjalistą chirurgii ogólnej.

Bezpieczny zabieg

Złotym standardem w leczeniu kamicy żółciowej jest operacja laparoskopowa, znana również jako cholecystektomia laparoskopowa. To nowoczesna technika chirurgiczna, która polega na usunięciu pęcherzyka żółciowego przez kilka małych nacięć. Użycie zaawansowanych narzędzi laparoskopowych i kamery pozwala chirurgowi na dokładne wykonanie zabiegu z minimalnym naruszeniem tkanek Pacjenta. Ta metoda niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, zabieg jest małoinwazyjny, co przekłada się na mniejszy ból pooperacyjny, mniejsze ryzyko infekcji, a także krótszy czas pobytu w centrum medycznym.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej – zachęcamy do obejrzenia webinaru z naszym ekspertem – lek. med. Bartoszem Katkowskim, specjalistą chirurgii ogólnej.

Rekonwalescencja po operacji

Po zabiegu cholecystostomii w Medicus Clinic Pacjent przebywa w komfortowym pokoju pod stałą obserwacją personelu medycznego oraz jest w stałym kontakcie z doświadczonym lekarzem, który przeprowadził zabieg. Jeśli operacja została wykonana poprzez metodę laparoskopową Pacjent zazwyczaj wraca do codziennych aktywności w przeciągu 1-2 tygodni. Zalecane jest jednak unikanie ciężki prac i ćwiczeń w okresie minimum 4 tygodni. Po usunięciu pęcherzyka żółciowego, większość Pacjentów otrzymuję również rekomendację dotyczące dostosowania swojej diety, szczególnie w pierwszych tygodniach po operacji, unikając tłustych i ciężkostrawnych potraw.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej – zachęcamy do obejrzenia webinaru z naszym ekspertem – lek. med. Bartoszem Katkowskim, specjalistą chirurgii ogólnej.

Poniższe ceny są całościowym kosztem leczenia operacyjnego – zawierają koszty anestezjologiczne i pobytu na oddziale szpitalnym Medicus Clinic.

Cholecystektomia laparoskopowa bez zapalenia pęcherzyka żółciowego – 8 000 zł
Cholecystektomia laparoskopowa z zapaleniem pęcherzyka żółciowego – 9 500 zł


Jeśli masz dodatkowe pytania skontakutuj się z nami, a nasz Opiekun Pacjenta odpowie na wszystkie pytania oraz umówi konsultację, podczas której chirurg omówi z Tobą wszelkie szczegóły.

Doświadczony zespół

Nasz zespół tworzą doświadczeni i uznani lekarze, którzy wykonują pełen zakres zabiegów chirurgii ogólnej, wykorzystując nowoczesne metody operacyjne.

Dostępność terminów

W Medicus Clinic rozumiemy, jak ważny jest Twój czas i zdrowie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Pacjentom dogodne i szybkie terminy konsultacji oraz zabiegów, ponieważ szybka interwencja medyczna w przypadku problemów z pęcherzykiem żółciowym może okazać się kluczowa.

Nowoczesna baza operacyjna

Dbamy o to, by nasza opieka medyczna stała na najwyższym poziomie. Posiadamy wysokiej klasy aparaturę medyczną, która zapewnia precyzyjną diagnostykę i skuteczne leczenie. Dysponujemy także komfortowym oraz nowoczesnym oddziałem szpitalnym

Operacja cholecystektomii w Medicus Clinic

W Medicus Clinic specjalizujemy się w operacyjnym leczeniu objawowej kamicy pęcherzyka żółciowego oraz zapaleniu pęcherzyka żółciowego. W leczeniu operacyjnym stosujemy przede wszystkim metodę laparoskopową. Nasz oddział szpitalny jest wyposażony w zaawansowany sprzęt, co w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą lekarską zapewnia wysoki standard opieki. Pacjenci mogą liczyć także na komfortowe warunki pobytu oraz całodobową opiekę. Dysponujemy rozbudowaną bazą pooperacyjną, w tym 12 pokojami dla 24 Pacjentów, z których każdy wyposażony jest w łazienkę.

Posiadając ponad 30-letnie doświadczenie na rynku medycznym, Medicus Clinic przyjmuje rocznie ponad 290 000 Pacjentów i wykonuje 2500 zabiegów operacyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie w oferowanie najwyższej jakości usług medycznych czynią nas liderem w branży.

Doświadczeni specjaliści Medicus Clinic

Lek. Bartosz Katkowski
Specjalista chirurgii ogólnej
Umów się na konsultacje
Dr. n. med. Paweł Szymański
Specjalista chirurgii ogólnej
Umów się na konsultacje

Lider na rynku usług medycznych

30 lat na rynku medycznym
290000 Pacjentów rocznie
57000 konsultacji rocznie
2500 zabiegów operacyjnych rocznie

Umów się na konsultacje

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację z naszym specjalistą, prosimy o pozostawienie danych – skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Pacjenta.

    Umów się na konsultacje

    Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację z naszym specjalistą, prosimy o pozostawienie danych – skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Pacjenta.