Kardiologia

Kardiologia to specjalistyczna dziedzina medycyny, której celem jest diagnozowanie, leczenie oraz profilaktyka chorób serca i naczyń. Specjalizacja ta dedykowana jest Pacjentom, którzy dostrzegają niepokojące objawy związane z sercem, czy to w wyniku dużego wysiłku fizycznego, obowiązków zawodowych, czy też w codziennym życiu.

Diagnostyka kardiologiczna umożliwia nam dokładną ocenę funkcjonowania serca, jak również identyfikację potencjalnych zagrożeń. Podczas wizyty kardiologicznej skupiamy się na analizie objawów takich jak: bóle klatki piersiowej, kołatania serca, duszność czy omdlenia.

Wspieramy również Pacjentów w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, udzielając porad dotyczących zdrowego stylu życia oraz pomagając w walce z nałogami takimi jak uzależnienie od nikotyny. Wykorzystując nowoczesne metody diagnostyczne jesteśmy w stanie dokładnie ocenić stan serca oraz naczyń krwionośnych. Oferujemy również kompleksową opiekę dla pacjentów po przebytych zabiegach kardiologicznych, takich jak angioplastyka czy by-passy, pomagając w powrocie do pełnej sprawności. W trakcie konsultacji przykładamy dużą wagę do edukacji pacjenta, kształtując prawidłowe nawyki i świadomość zdrowotną. W Medicus Clinic Twoje serce jest w dobrych rękach.

  • Badania

Badania

W ramach specjalizacji Kardiologia, wykonujemy następujące badania:

Specjaliści

Dr n. med. Aneta Kosiorek
Specjalista kardiolog