Czym jest histeroskopia?

Histeroskopia to procedura diagnostyczna i/lub terapeutyczna, która umożliwia dokładne badanie wnętrza macicy za pomocą cienkiego urządzenia zwanego histeroskopem. Ten zabieg jest wykorzystywany w medycynie ginekologicznej do diagnozowania i leczenia różnych schorzeń macicy oraz innych problemów związanych z narządem rozrodczym u kobiet.

Histeroskopia jest wykorzystywana w następujących celach:

Jak przebiega histeroskopia?

Procedura histeroskopii jest zazwyczaj przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych lub w szpitalu i może być wykonywana pod znieczuleniem ogólnym lub miejscowym. Oto ogólny przebieg zabiegu:

Po histeroskopii:

Po zabiegu pacjentka może odczuwać delikatne bóle brzucha, ale są one zazwyczaj łagodne i mogą być łagodzone za pomocą leków przeciwbólowych. Zaleca się unikanie stosunków płciowych i aktywności fizycznej przez kilka dni po zabiegu. Niewielkie krwawienia lub plamienie może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu.

Warto podkreślić, że histeroskopia jest stosunkowo bezpieczną procedurą, ale jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, istnieje ryzyko powikłań. Pacjentka powinna omówić swoje obawy i pytania z lekarzem przed przystąpieniem do histeroskopii.

W Medicus Clinic przeprowadzamy zabiegi histeroskopowe:

Umów się na konsultację