Procesor dźwięku Nucleus 7

Jak działa system implantu ślimakowego z procesorem Nucleus 7

Procesory dźwięku Nucleus® firmy Cochlear zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić osobom ze średnim i głębokim ubytkiem słuchu najlepszą jakość słyszenia.

W przypadku ubytku słuchu typu zmysłowo-nerwowego fale dźwiękowe skutecznie przechodzą przez ucho zewnętrzne i środkowe, tak jak w przypadku normalnego słyszenia, ale w wyniku uszkodzeń ucha wewnętrznego, odbierane dźwięku stają się zniekształcone i trudne do zrozumienia.

W przeciwieństwie do aparatów słuchowych implanty ślimakowe omijają uszkodzone części ucha wewnętrznego, stymulując bezpośrednio nerw słuchowy nie za pomocą fal dźwiękowych lub wibracji, ale za pomocą precyzyjnych sygnałów elektrycznych

Słuch z implantem ślimakowym

1. Mikrofony w procesorze dźwięku wychwytują fale dźwiękowe, a procesor przetwarza je na informacje cyfrowe.
2. Ta informacja jest przekazywana przez cewkę do implantu znajdującego się tuż pod skórą.
3. Implant wysyła sygnały elektryczne przez elektrodę do ślimaka.
4. Włókna nerwu słuchowego w ślimaku odbierają sygnały i wysyłają je do mózgu, dając wrażenie dźwięku.

Procesory dźwięku Cochlear™ Nucleus®

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań słuchowych, opcji noszenia procesora oraz dodatkowych akcesoriów. Niezależnie od tego, czy wolisz procesor dźwięku zauszny, czy pozauszny, nagłowny znajdziesz rozwiązanie Cochlear, które będzie pasować do Twojego stylu życia.
Niezależnie od tego, który procesor dźwięku Cochlear wybierzesz, skorzystasz z technologii i akcesoriów, które pomogą Ci lepiej słyszeć, łączyć się z ukochanymi osobami i prowadzić aktywny tryb życia.

Procesor dźwięku Nucleus®7

Nucleus® 7 był pierwszym procesorem dźwięku implantu ślimakowego, który zapewniał bezpośrednią transmisję strumieniowego przesyłania dźwięku, kontrolę i łączność ze zgodnymi urządzeniami Apple i Android™. Najmniejsze i najlżejsze rozwiązanie zauszne łączy komfort ze sprawdzoną technologią słyszenia, aby pomóc Ci słyszeć jak najlepiej.

Połącz się ze swoim światem

Możesz przesyłać strumieniowo połączenia telefoniczne, wideo, muzykę i rozrywkę bezpośrednio do procesora dźwięku Nucleus® 7 ze zgodnego smartfona (link). Możesz także pozostawać w kontakcie ze znajomymi i rodziną, przesyłając połączenia i rozrywkę z dowolnego urządzenia Bluetooth za pomocą bezprzewodowego klipsa telefonicznego Cochlear do swojego smartfonu.

Kontrola na wyciągnięcie ręki

Korzystając z aplikacji Nucleus® Smart, po raz pierwszy możesz monitorować i dostosowywać ustawienia procesora dźwięku, wyświetlać spersonalizowane informacje o słuchu, a nawet zlokalizować swój procesor — wszystko to w wygodnym smartfonie.

Kontrola dźwięku 360 stopni

Procesor dźwięku Nucleus® 7 został wyposażony w SmartSound ® IQ, którego głównym zadaniem jest automatyczne skanowanie otoczenie, aby zoptymalizować wydajność procesora dźwięku. Nasza technologia podwójnego mikrofonu pomaga odfiltrować hałas z otoczenia, dzięki czemu możesz usłyszeć więcej tego, czego chcesz, zwłaszcza gdy wokół jest głośno.
A dzięki funkcji ForwardFocus – dodatkowej funkcji słyszenia, która redukuje hałas dobiegający z tyłu – możesz łatwiej prowadzić rozmowy twarzą w twarz w trudnych warunkach akustycznych, takich jak kawiarnia lub restauracja.

Mały, lekki i wygodny

Procesor dźwięku Nucleus® 7 jest najmniejszym i najlżejszym rozwiązaniem zausznym, który łączy komfort noszenia z zaawansowanymi technologiami przetwarzania dźwięku. Zastosowanie nowej technologii pozwala Ci cieszyć się pełnym, aktywnym dniem, a wszystko to dzięki dłuższej nawet o 50% żywotności baterii.


wstecz Zapytanie ofertowe