Pozbądź się przewlekłego refluksu

Odczuwasz nieustanną zgagę oraz silny ból brzucha?

Umów się na konsultację

Przewlekła choroba refluksowa przełyku to schorzenie, które polega na stałym, kilkutygodniowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co może skutkować między innymi odczuwaniem uciążliwej zgagi. Jeśli Pacjent pomimo przyjmowania leków przez okres ośmiu tygodni w dalszym ciągu odczuwa negatywne objawy, skuteczną metodą leczenia może okazać się operacja antyrefluksowa.

Dowiedz się więcej
 • Jakie są objawy przewlekłego refluksu?
 • Dlaczego przewlekły refluks należy leczyć?
 • Nowoczesne metody leczenia
 • Cennik

Jakie są objawy przewlekłego refluksu?

Przewlekły refluks, trwający kilka tygodni lub miesięcy, to stan, w którym chory Pacjent odczuwa intensyfikację objawów z początkowego stadium schorzenia . Pacjenci najczęściej skarżą się na ból brzucha, uciążliwe uczucie pieczenia w mostku i w gardle. Dolegliwości te często nasilają się po posiłkach, w pozycji leżącej lub podczas pochylania się. Niektórzy Pacjenci doświadczają również kwasowości w jamie ustnej, nudności, wymiotów, a także kaszlu i bólu gardła, co jest wynikiem podrażnienia błony śluzowej przez kwaśną treść żołądkową.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego przewlekły refluks należy leczyć?

Nieleczony refluks żołądkowo-przełykowy może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Przewlekłe narażenie przełyku na kwas żołądkowy, bez odpowiedniego leczenia, może skutkować stanem znanym jako przełyk Barretta – zmianą w komórkach wyściółki przełyku, zwiększającą ryzyko rozwoju raka przełyku. Inne możliwe konsekwencje to owrzodzenia lub zwężenie przełyku, które mogą utrudniać połykanie pokarmów i płynów. Dlatego kluczowe jest, aby nie lekceważyć objawów i jak najszybciej podjąć odpowiednie leczenie farmakologiczne. W przypadku, gdy ta metoda nie przynosi oczekiwanych efektów, należy rozważyć zastosowanie metody operacyjnej, aby skutecznie zaradzić problemowi refluksu.

Skontaktuj się z nami

Nowoczesne metody leczenia

Utrzymujące się objawy przewlekłego refluksu przez okres co najmniej 8 tygodni, mogą wskazywać na potrzebę interwencji chirurgicznej. Medicus Clinic oferuję Pacjentom wykonanie operacji antyrefluksowej metodą laparoskopową. To nowoczesna oraz małoinwazyjna technika, która znacząco skraca czas pobytu Pacjenta w centrum medycznym i umożliwia szybszy powrót do pełni sił. Głównym celem operacji jest wzmocnienie dolnego zwieracza przełyku, co zapobiega dalszemu cofaniu się kwasu żołądkowego do przełyku. W przypadkach, gdy istnieje szczególna potrzeba medyczna, wykonujemy również operacje klasyczne, zapewniając kompleksową opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Skontaktuj się z nami

Poniższe ceny są całościowym kosztem leczenia operacyjnego – zawierają koszty anestezjologiczne i pobytu na oddziale szpitalnym Medicus Clinic.

Operacja przepukliny rozworu przełykowego – od 17 000 zł


Jeśli masz dodatkowe pytania skontakutuj się z nami, a nasz Opiekun Pacjenta odpowie na wszystkie pytania oraz umówi konsultację, podczas której chirurg omówi z Tobą wszelkie szczegóły.

Wizyta u specjalisty

Podczas pierwszej wizyty doświadczony specjalista przeprowadza wywiad medyczny w celu uzyskania informacji na temat dolegliwości, częstotliwość oraz nasilenie objawów związanych z przewlekłym refluksem. W trakcie wizyty lekarz zapoznaje się także z historią medyczną Pacjenta oraz zaproponuje dalsze kroki diagnostyczne.

Badania diagnostyczne

Specjalista w celu potwierdzenia diagnozy wykona lub zaleci wykonanie dodatkowych badań. Najczęściej wykonywane badania to: gastroskopia oraz z pH-metrią, która polega na 24-godzinnym, zazwyczaj ambulatoryjnym monitorowaniu poziomu pH w przełyku.

Decyzja o dalszym leczeniu

Jeśli wywiad i badania diagnostyczne wskażą na schorzenie przewlekłego refluksu żołądkowo-przełykowego, nasz specjalista zakwalifikuje Pacjenta do operacji antyrefluksowej w centrum medycznym Medicus Clinic.

Leczenie refluksu żołądkowo-przełykowego w Medicus Clinic

W Medicus Clinic specjalizujemy się w operacyjnym leczeniu przewlekłego refluksu żołądkowo-przełykowego, stosując zarówno metodę laparoskopową, jak i klasyczną, zależnie od indywidualnych potrzeb medycznych każdego Pacjenta. Nasz oddział szpitalny jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, co w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą lekarską zapewnia wysoki standard opieki. Pacjenci mogą liczyć także na komfortowe warunki pobytu oraz całodobową opiekę. Dysponujemy także nowoczesną bazą pooperacyjną, w skład której wchodzi 12 pokoi dla 24 Pacjentów. Każde pomieszczenie wyposażone jest w łazienkę.

Posiadając ponad 30-letnie doświadczenie na rynku medycznym, Medicus Clinic przyjmuje rocznie ponad 290 000 Pacjentów i wykonuje 2500 zabiegów operacyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie w oferowanie najwyższej jakości usług medycznych czynią nas liderem w branży.

Doświadczeni specjaliści Medicus Clinic

Lek. Bartosz Katkowski
Specjalista chirurgii ogólnej
Umów się na konsultacje
Dr. n. med. Paweł Szymański
Specjalista chirurgii ogólnej
Umów się na konsultacje

Lider na rynku usług medycznych

30 lat na rynku medycznym
290000 Pacjentów rocznie
57000 konsultacji rocznie
2500 zabiegów operacyjnych rocznie

Umów się na konsultacje

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację z naszym specjalistą, prosimy o pozostawienie danych – skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Pacjenta.

  Czy leczysz refluks farmakologicznie powyżej 8 tygodni?

  Umów się na konsultacje

  Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację z naszym specjalistą, prosimy o pozostawienie danych – skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Pacjenta.

   Czy leczysz refluks farmakologicznie powyżej 8 tygodni?