dr n. med. Ewa Zawiślak

Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej

Specjalizuje się w natychmiastowych odbudowach braków zębowych i rekonstrukcji protetycznych, tzw.„zębach w jeden dzień”.
W praktyce klinicznej ukierunkowana jest na kompleksowe leczenie i diagnostykę schorzeń jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem prac implantoprotetycznych i funkcjonalnej odbudowy warunków zwarciowych

Specjalizuje się ponadto m.in. w:

  • leczeniu implantoprotetycznym i odbudowie braków zębowych (implantacje natychmiastowe, odbudowa protetyczna na implantach, natychmiastowej odbudowie braków zębowych i rekonstrukcjach protetycznych, tzw. „zębach w jeden dzień”).
  • diagnostyce i leczeniu schorzeń twarzoczaszki (w szczególności złamań i urazów szkieletu czaszki twarzowej, stanów zapalnych w obrębie twarzy i szyi, schorzeń zębopochodnych zatok szczękowych, diagnostyce stanów przednowotworowych i nowotworowych w obrębie głowy i szyi),
  • diagnostyce i leczeniu jamy ustnej (w szczególności usuwanie zębów, w tym zębów mądrości całkowicie i częściowo zatrzymanych, plastyka połączeń jamy ustnej z zatokami szczękowymi, leczenie stanów zapalnych, ropni w zakresie jamy ustnej, odsłanianie zębów ze wskazań ortodontycznych, montaż mini implantów ortodontycznych, plastyka i korekta przyczepów wędzideł w jamie ustnej, leczenie zespołów bólowych w obrębie jamy ustnej),

Dr n. med. Ewa Zawiślak jest absolwentką wydziału lekarsko-stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest członkiem European Association for Cranio-Maxillo-Facial Surgery (EACMFS), Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii, towarzystw do spraw Implantologii Stomatologicznej – ICOI, DGOI, PSI , ITI Study Club Polska (International Team for Implantology).

Doktor Zawiślak odbyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej odbyła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny zdała, uzyskując najlepszy wynik w danej sesji egzaminacyjnej. Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dr n. med. Ewa Zawiślak jest autorką publikacji i wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii stomatologicznej i implantologii. Swoje kompetencje udoskonala, uczestnicząc w wielu kursach, konferencjach i szkolenia z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii jamy ustnej i implantologii w kraju i za granicą.

wstecz Umów się na wizytę