dr n. med. Mikołaj Karmowski

Ordynator Oddziału Ginekologii Małoinwazyjnej i Centrum Leczenia Endometriozy w Medicus Clinic, specjalista ginekolog – położnik.

Wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobył w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz czołowych ośrodkach światowych i krajowych w tym I.R.C.A.D. we Francji oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Rekonstrukcyjnej w Caracas w Wenezueli.

Zajmuje się głównie ginekologią operacyjną, w szczególności chirurgią małoinwazyjną. Jego pasją są laparoskopowe operacje ginekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem małoinwazyjnego leczenia endometriozy. Oprócz stosowania technik endoskopowych wykonuje operacje z dostępu pochwowego oraz brzusznego.

Dr Mikołaj Karmowski jest cenionym ekspertem w leczeniu najbardziej zaawansowanych i najtrudniejszych przypadków endometriozy głęboko naciekającej. Bardzo często uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych kongresach ginekologicznych w roli wykładowcy. Jest organizatorem i prowadzącym licznych eksperckich kursów zaawansowanej laparoskopii ginekologicznej, w tym dotyczących leczenia endometriozy.. Jest autorem i współautorem 38 publikacji naukowych.

Wciąż walczy o zwiększenie świadomości nt. endometriozy wśród kobiet oraz w środowisku lekarskim: bierze udział w programach telewizyjnych, jest również organizatorem licznych kursów z zakresu technik małoinwazyjnych w ginekologii operacyjnej.

Konsultuje również w języku angielskim.

wstecz Umów się na wizytę