Zalety korzystania z prywatnych ośrodków medycznych

Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z prywatnego sektora medycznego. Jak pokazują dane Polskiej Izby Ubezpieczeń, w drugiej połowie 2019 roku prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiadało już niemal 3 miliony Polaków. Wynika to z faktu, że prywatne ośrodki oferują łatwy i przede wszystkim szybki dostęp do lekarzy – ekspertów wielu specjalności.

Medicus – Wrocław. Najwyższej jakości opieka zdrowotna

Spółkę Medicus tworzą trzy marki:
• Medicus Clinic – wielospecjalistyczne centrum medyczne, z kliniką chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej,
• Medicus Expert – zajmujący się sprzedażą najnowszej generacji sprzętu medycznego do przychodni i szpitali,
• Medicus Care – marka zajmująca się wpieraniem Pacjentów z implantami słuchowymi.

Szeroki wachlarz usług świadczonych przez wrocławski Medicus odpowiada na rosnące zapotrzebowanie Pacjentów, gwarantuje komfortowy pobyt, a doświadczona kadra oraz dostęp do nowoczesnych urządzeń diagnostyczno- zabiegowych umożliwia skuteczne leczenie wielu schorzeń. Wysoki standard dotyczy przede wszystkim opieki nad Pacjentem. Każda konsultacja specjalistyczna w Medicus Clinic składa się z rzetelnego wywiadu oraz badania. Dzięki temu lekarz uzyskuje dokładny obraz dolegliwości i może zaproponować skuteczne leczenie.

Udogodnienia z jakich mogą korzystać Pacjenci kliniki Medicus
Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, w którym mieszka ponad 600 tysięcy osób. W zwiększonym okresie zachorowań umówienie wizyty tego samego dnia lub następnego jest czasami niemożliwe. W przypadku uciążliwych czy bolesnych dolegliwości priorytetem jest krótki czas oczekiwania na konsultację. W prywatnych ośrodkach medycznych terminy – w zależności od specjalisty – umawiane są maksymalnie w ciągu kilku dni roboczych. Dodatkowym atutem jest fakt, że w trakcie rejestracji Pacjent ma możliwość wyboru konkretnego specjalisty. Jest to bardzo istotne, głównie w przypadku, gdy leczenie wymaga kilku lub nawet kilkunastu wizyt, dodatkowych badań oraz konsultacji. Dzięki temu kuracja przebiega sprawniej, lekarz prowadzący zna problemy Pacjenta i nie musi poświęcać każdorazowo czasu na wstępny wywiad oraz zapoznanie się z dokumentacją medyczną.

Prywatne ośrodki medyczne – wygoda i komfort korzystania
Niepubliczne kliniki oraz przychodnie udostępniają swoim Pacjentom szereg możliwości m.in. umówienie wizyty droga mailową. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że w prywatnych ośrodkach medycznych lekarz może poświęcić Pacjentowi więcej czasu. Kolejne wizyty są umawiane, w takim odstępie czasowym, aby lekarz miał chwilę na wnikliwą ocenę stanu zdrowia badanego, a także na odpowiedzi na wszystkie nurtujące Pacjenta pytania. To wpływa na komfort, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zarówno Pacjentów, jak i lekarzy.

Medicus – Wrocław. Kompleksowa obsługa i minimum formalności
Oprócz oszczędności czasu wiele osób decyduje się na korzystanie z usług prywatnych przychodni ze względu na brak formalności. Jeżeli Pacjent odczuwa dolegliwości bólowe w okolicy uszu, gardła lub zatok może udać się bezpośrednio do laryngologa. Nie jest potrzebne skierowanie. To samo dotyczy różnego rodzaju badań m.in. tomografii czy USG. Badania i zabiegi umawiane są na podstawie zgłoszenia Pacjenta – to ogromna oszczędność czasu. Dzięki takiemu podejściu nawet w przypadku skomplikowanych schorzeń okres leczenia jest znacznie krótszy, co przekłada się na komfort życia Pacjentów.


Skontaktuj się z nami.

 

info@medicus.com.pl
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111

poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
sobota 8:00 – 14:00

Medicus sp. z o.o.

Plac Strzelecki 24

50-224 Wrocław

NIP 8961017023

REGON 930957985

KRS 0000685093