dr n. med. Maciej Zalewski

Specjalista ginekolog - położnik

Swoją wiedzę w zakresie ginekologii i położnictwa zdobywał w I Klinice Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu. Pracę naukową i dydaktyczną realizuje na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, gdzie doktoryzował się w 2016 r.

Dr n. med. Maciej Zalewski pracował również na Oddziale Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kamieńskiego oraz pełnił funkcję zastępcy kierownika Oddziału Ginekologii i Położnictwa w PZS w Oleśnicy. Obecnie kieruje Oddziałem Ginekologii szpitala MSWiA we Wrocławiu.

Jest pasjonatem uroginekologii i leczenia operacyjnego chorób ginekologicznych.

Specjalizuje się w minimalnie inwazyjnym  leczeniu patologii miednicy mniejszej takich jak: mięśniaki macicy, przerost endometrium, guzy jajników, nadmierne krwawienia, zmiany w obrębie szyjki macicy, pochwy i sromu. Szczególna uwagę przywiązuje do poprawy jakości życia chorych na zaburzenia statyki dna miednicy i nietrzymania moczu.

W swojej praktyce stosuje techniki mające na celu pełne wyleczenie i krótki czas rekonwalescencji po operacji. 

Umiejętności dr. n. med. Macieja Zalewskiego potwierdzają liczne certyfikaty oraz udział, zarówno czynny, jak i bierny, w wielu międzynarodowych konferencjach jak i liczne publikacje w renomowanych międzynarodowych czasopismach.

wstecz Umów się na wizytę