Implant słuchowy – jak go otrzymać?
Jeżeli ktoś w Twoim otoczeniu cierpi na głęboki niedosłuch lub korzysta z aparatów, które nie przynoszą mu korzyści, skontaktuj go z naszą infolinią Razem dla słuchu. Przeprowadzimy z nim wywiad i w razie potrzeby umówimy na spotkanie z inżynierem klinicznym.
Refundacja implantów
Koszty związane z leczeniem głuchoty i głębokich niedosłuchów są bardzo wysokie. Na szczęście w Polsce są one w 100% refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Każda osoba, bez względu na wiek, nie płaci za implant słuchowy oraz nie ponosi żadnych kosztów związanych z operacją. Finansowane jest zarówno przygotowanie pacjenta do zabiegu, jak i późniejsza rehabilitacja. Po stronie użytkownika implantu są koszty związane z codziennym użytkowaniem procesora mowy – takie jak np. zakup baterii czy dodatkowych akcesoriów.
Refundowana wymiana
Każdy, kto używa procesora mowy dłużej niż 5 lat ma możliwość wymiany urządzenia na nowe. Wymiana jest również w pełni refundowana przez NFZ. Procedura ta jest realizowana przez wszystkie ośrodki kliniczne, w których są wszczepiane implanty słuchowe.