Badanie endoskopowe 3D
W Medicus Clinic diagnostyka rozpoczyna się od rozmowy lekarza laryngologa z pacjentem, czyli od przeprowadzania tzw. wywiadu medycznego. Taki wywiad polega na zebraniu informacji od pacjenta na temat jego ogólnego stanu zdrowia, zaobserwowanych objawów choroby, historii leczenia, jeśli pacjent już wcześniej leczył się laryngologicznie lub u innych specjalistów. Następnie lekarz przeprowadza klasyczne badanie we wziernikach oraz badanie endoskopowe nosa, okolicy ujść zatok obocznych nosa, ucha, gardła czy krtani.
Ze względu na silne unerwienie narządów głowy i szyi w naszym ośrodku badanie nosa i ujść zatok obocznych, a czasem również krtani przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Poprawia to komfort Pacjenta, a u dzieci nie powoduje przykrych doświadczeń i lęku przed kolejnym badaniem.
W trakcie badania endoskopowego na ekranie monitora widać w powiększeniu badane narządy, często słabo dostępne badaniu klasycznemu we wziernikach, co z kolei ułatwia lekarzowi postawienie trafnej diagnozy. Obraz z ekranu może być zapisany w pamięci komputera i wydrukowany. Dzięki temu możliwe jest porównanie stanu nosa, zatok, gardła czy ucha z wynikami wcześniej przeprowadzonych badań lub wielokrotnie analizować zapis aktualnego badania.
Po badaniu lekarz ponownie prosi pacjenta do biurka, gdzie pacjent otrzymuje kartę informacyjną, zawierającą wydruk badania endoskopem wraz ze zdjeciami oraz zalecenia do dalszego leczenia, czy to farmakologicznego (wypisana recepta na leki), czy też leczenia operacyjnego.
Jeśli podczas wstępnego badania endoskopowego lekarz uzna, że wymagane jest przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych, zaleca takie badania.
wstecz Umów się na wizytę