Trądzik różowaty

Leczenie

W przypadku trądziku różowatego nasi dermatolodzy w Medicus Clinic zawsze opracowują plan leczenia, który będzie miał na celu skrócenie przebiegu i nasilenia choroby a także uwzględniać będzie wszystkie zalecenia leczenia trądziku różowatego, łącznie z włączeniem laseroterapii. Podczas konsultacji dermatologicznej podstawą do wdrożenia planu leczenia będzie ocena rozległość zmian, ich faza, wielkość zmian oraz przestudiują historię dotychczasowej terapii.

W naszej Klinice proponujemy technikę laseroterapii do leczenia zmian rumieniowych, jak i zamykania naczyń. W planie leczenia stosuje się metody łączone terapii gdyż takie podejście do pacjenta to nasz standard aby jak najszybciej sprostać oczekiwaniom – ponieważ większość z pacjentów chce pozbyć się problemu cery trądzikowej jak najszybciej.

W zależności od stadium choroby, oprócz leków podawanych miejscowo oraz doustnie, leczenie trądziku różowatego wspomagane jest przez peelingi oraz laseroterapię, które dają dodatkowe wzmocnienie efektów.

Jedną z najnowocześniejszych metod jest laser:

V-beam Perfecta wykorzystuje technologię pulsacyjnego lasera barwnikowego (PDL). Impuls światła dociera do zmiany, a następnie pochłaniany jest przez naczynie krwionośne, które zostaje uszkodzone, a następnie usunięte przez organizm przez okres od 2-8 tygodni. W przypadku rozległych zmian lub zmian rozgałęzionych zabieg powinno się powtórzyć, seria ustalana jest indywidualnie w planie leczenia Medicus Clinic.

Równie skuteczną metodą wykorzystywaną w terapii leczenia trądziku różowatego są peelingi chemiczne:

Hibiscus Mandelic Peel

Delikatny kwas eksfoliujący z ekstraktem z kwiatów hibiskusa wykazuje silne działanie antybakteryjne, reguluje pigmentację oraz łagodzi rumień.

Rezultaty pozabiegowe:

wstecz Umów się na wizytę