Pożegnaj się z bólem i wróć do życia

Operacje przepuklin w Medicus Clinic

– Indywidualne podejście
– Szybka rekonwalescencja
– Nowoczesna infrastruktura

Dowiedz się więcej

Przepuklina spowodowana jest przemieszczaniem się narządów wewnętrznych poza jamę ciała (najczęściej jamę brzuszną), w której docelowo powinny się znajdować. Przepukliny mogą być wrodzone, nabyte (u osób ciężko pracujących fizycznie, cierpiących na przewlekły kaszel czy tez uporczywe zaparcia) czy też pourazowe, powstające w wyniku dużego i nagłego wysiłku fizycznego. Dowiedz się więcej – zachęcamy do obejrzenia webinaru z naszym ekspertem leczenia przepuklin – lek. med. Bartoszem Katkowskim, specjalistą chirurgii ogólnej.

Umów się na konsultację+48 71 769 63 96

Przepuklina spowodowana jest przemieszczaniem się narządów wewnętrznych poza jamę ciała (najczęściej jamę brzuszną), w której docelowo powinny się znajdować. Przepukliny mogą być wrodzone, nabyte (u osób ciężko pracujących fizycznie, cierpiących na przewlekły kaszel czy tez uporczywe zaparcia) czy też pourazowe, powstające w wyniku dużego i nagłego wysiłku fizycznego.

W Medicus Clinic skutecznie leczymy różne rodzaje przepuklin:

Przepuklinę pachwinową

Przepuklina pachwinowa jest spowodowana zmianami chorobowymi (destrukcją powięzi)
w obrębie dołu pachwinowego. Może dotyczyć kanału powrózka nasiennego (przepuklina skośna) i schodzić w kierunku moszny, kiedy to nazywamy ją przepukliną mosznową. Może też dotyczyć osłabienia struktur przyśrodkowego dołu pachwinowego (po stronie przyśrodkowej od naczyń nabrzusznych), wtedy taką przepuklinę nazywamy przepukliną prostą. Rzadko, przy dużej destrukcji struktur dołu pachwinowego, obie te przepukliny mogą współistnieć – wtedy taką przepuklinę nazywamy „pantaleon” hernia .

Oba typy operacji zaopatrujących przepukliny pachwinowe, zarówno laparoskopowe (TAPP), jak i klasyczne (technika Lichtensteina), można wykonać obustronnie, aczkolwiek w takim przypadku zalecana jest technika laparoskopowa.

Przepuklinę pępkową

Przepuklina pępkowa to ubytek powięzi (najmocniejszej tkanki powłok brzusznych) w okolicy pępka. Zabieg naprawczy polega na zeszyciu powięzi lub/i naszyci siatki. Operacja może być przeprowadzona w technice laparoskopowej lub klasycznej.

Przepuklinę brzuszną

Podobnie jak przepukliny pępkowe jest to ubytek powięzi, czyli najmocniejszej tkanki powłok jamy brzusznej. Może występować jako choroba pierwotna lub w miejscu po poprzednich operacjach (przepuklina pooperacyjna). Zabieg najczęściej polega na uzupełnienie ubytku siatką (wszczepem) metodą beznapięciową. Może być wykonana metodą klasyczną lub laparoskopową.

Umów się na konsultację+48 71 769 63 96

Bezpieczeństwo zabiegów gwarantują doświadczeni specjaliści Medicus Clinic:

Lek. Bartosz Katkowski
Specjalista chirurgii ogólnej
Dr. n. med. Paweł Szymański
Specjalista chirurgii ogólnej
Dr n. med. Anna Łoś
Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
Lek. Grzegorz Sęk
Specjalista chirurgii ogólnej
Umów się na konsultację+48 71 769 63 96

O Medicus Clinic

W Medicus Clinic operujemy przepukliny, zarówno metodą laparoskopową, jak i klasyczną, dobierając kompleksowe leczenie indywidualnie do Pacjenta.

  • Nasz oddział szpitalny to nowoczesny sprzęt, wykwalifikowana kadra lekarska, komfortowe warunki i całodobowa opieka pielęgniarska. Dysponujemy nowoczesną i komfortową bazą pooperacyjną czyli m.in. komfortowymi, nowoczesnymi 12 pokojami dla 24 Pacjentów, każdy z łazienką, telewizorem, monitoringiem i systemem przywoławczym. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego szpitala, uwzględniając wszystkie procedury bezpieczeństwa epidemicznego.
  • Blok operacyjny wyposażony w aparaturę i sprzęt najnowszej generacji, m.in. tory wizyjne pracujące w 3D i rozdzielczości Ultra HD 4K, ułatwiające chirurgowi orientację przestrzenną, nawigację śródoperacyjną. System wentylacji zapewnia doskonałą czystość powietrza poprzez wymienianie go 24 razy na godzinę.

Umów się na konsultację

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub umówić na konsultację z naszym specjalistą, prosimy o pozostawienie danych – skontaktuje się z Tobą nasz Opiekun Pacjenta.