Ginekomastia

Ginekomastia to problem mężczyzn, u których doszło do przerostu gruczołu piersiowego jedno bądź obustronnego. Często problem też pojawia się w trakcie dojrzewania i jest związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu hormonalnego, lecz nie tylko. Bez względu na źródło ginekomastia jest bardzo wstydliwym problemem wywołującym duże zakłopotanie. Leczenie przerostu piersi u mężczyzn może skupić się wyłącznie na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej bądź, jeśli przerost dotyczy w większość tkanki gruczołowej, również jej redukcji. W przypadku obwisłych piersi można też wyciąć nadmiar skóry. Optymalną formę terapii dobiera lekarz w trakcie indywidualnych konsultacji z pacjentem.

Znieczulenie i przebieg operacji

W przypadku chirurgicznego leczenia ginekomastii operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu w czasie jej trwania. Nad przebiegiem operacji czuwa lekarz anestezjolog.
Długość zabiegu wynosi od 2 do 3 h i konieczne jest pozostanie w klinice przez 24 h. Istnieje kilka technik wykonywania tego zabiegu, zaś decyzja o sposobie wykonania cięć podejmowana jest po przeprowadzeniu indywidualnych konsultacji. Zdjęcie szwów następuje w siódmej dobie po operacji.


Umów się na wizytę