Grzybica skóry i Paznokci

Grzybica paznokci to zakażenie płytek paznokciowych spowodowane przez grzyby. Zmiany które najczęściej widoczne są w obrębie paznokci to: zgrubienie, zmianę zabarwienia, nadmierne rogowacenie, łamliwość paznokci.

Grzybica skóry charakteryzuje się ogniskowymi zmianami rumieniowo-złuszczającymi zlokalizowanymi głównie na skórze odsłoniętej.

Grzybica to choroba zakaźna, której nie można lekceważyć ponieważ bardzo łatwo się rozprzestrzenia a jeden nosiciel może w niedługim czasie zainfekować pozostałe osoby.

Czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy skóry i paznokci: obniżenie odporności, zaburzenia unerwienia i ukrwienia spowodowane cukrzycą, niewłaściwe obuwie lub zbyt częste noszenie tych samych butów, nieprawidłowa budowa stóp i paznokci, schorzenia dermatologiczne (np. liszaj płaski, łuszczyca), nadmierna potliwość, nieprawidłowa higiena.

Leczenie

W zależności od stadium choroby, oprócz przeciwgrzybicznych leków podawanych miejscowo oraz doustnie, leczenie grzybicę wspomagane jest laseroterapia, które daje dodatkowe wzmocnienie efektu leczenia w przypadku leczenia grzybic paznokci.

W Medicus Clinic z dobrymi rezultatami proponujemy technikę laseroterapii do leczenia zmian paznokci. W planie leczenia stosuje się metody łączone terapii gdyż takie podejście do pacjenta to nasz standard aby jak najszybciej sprostać oczekiwaniom, ponieważ większość z pacjentów chce pozbyć się problemu grzybicy jak najszybciej.

Leczenie za pomocą laser Nd:Yag. Polega ono na naświetlaniu płytki paznokcia oraz pobliskiej skóry, dzięki temu dochodzi do podgrzania miejsca zabiegowego i niszczenia przyczyny powstawania grzybicy. Do wyeliminowania problemu grzybicy zalecana jest seria zabiegowa.


Umów się na wizytę