Karboksyterapia
Problem
Starzenie się skóry, cellulit, rozstępy, blizny, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotka skóra, łysienie.
Dla kogo
Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów.
Zabieg
Karboksyterapia z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla polega na wprowadzeniu gazu (cienką igła) śródskórnie, bądź podskórnie. Dwutlenek węgla ma zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych, przez co zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen. Reakcją skóry na iniekcję jest powstanie stanu zapalnego, dzięki czemu następuje uruchomienie systemów naprawczych (produkcja elastyny i kolagenu). Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się przy serii 8-10 zabiegów, wykonywanych co ok. 7 dni.
Wskazania
- blizny, rozstępy – Wywołana przez podanie CO2 angiogeneza (tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w skórze), prowadzi do wyrównania kolorytu rozstępów oraz blizn. Synteza włókien kolagenowych poprawia strukturę skóry, wygładza ją. Rozstępy wtapiają się w otaczającą je skórę.
- cellulit, lokalne akumulacje tłuszczowe – Podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty (komórki tłuszczowe), co prowadzi do naturalnej lipolizy, czyli usunięcia tłuszczu z rozrośniętych i przepełnionych komórek tłuszczowych. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość adipocytów jest metabolizowana. Proces ten jest przyspieszony dzięki lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu.
- zwiotczenie skóry i poprawa kolorytu skóry – celem jest zagęszczenie i pogrubienie skóry (dzięki przyspieszeniu procesów naprawczych), tak by jak najdłużej zachowała ona jędrność i elastyczność. Rozbudowa kapilar i związane z tym lepsze ukrwienie i dotlenienie skóry prowadzi do poprawy kolorytu.
- łysienie – dwutlenek węgla poprawia mikrokrążenie w skórze – następuje rozszerzenie i wzmocnienie istniejących kapilar oraz dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych (brodawka i macierz) – prowadzi to do produkcji nowych włosów.
- cienie pod oczami – CO2 stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu tkanka mająca skłonność do ścieńczenia zagęszcza się i odzyskuje jędrność.
Przeciwskazania
- ostra niewydolność serca
- zaburzenia ciśnienia krwi
- wirusowe i bakteryjne infekcje skóry
- nowotwory
- hemofilia
- ciąża i okres karmienia
Umów się na wizytę