Konchoplastyka nosa, małżowin nosowych

Obecnie w Medicus Clinic konchoplastykę wykonujemy z wykorzystaniem metody radiochirurgicznej RaVoR. Polega ona na zmniejszaniu przerośniętych lub patologicznie zmienionych tkanek małżowiny nosowej z wykorzystaniem fal o częstotliwości radiowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji i polega na podśluzówkowym wprowadzeniu elektrod igłowych do małżowin. Podgrzewają one przyległe struktury do kilkudziesięciu stopni (90–100 st. C), powodując kontrolowane oparzenie tkanek. W okolicy wkłucia dochodzi do powstania jałowego stanu zapalnego, w efekcie którego w ciągu kilku tygodni powstają zmiany włóknisto-bliznowate zmniejszające, małżowiny nosowe, dzięki czemu przepływ powietrza przez nos jest dużo łatwiejszy.
Pacjenci po zabiegu często przestają się skarżyć na nawracające ściekanie po tylnej ścianie gardła, infekcje, zapalenie gardła i krtani, odzyskują powonienie, niwelują chrapnie.

Zabieg jest małoinwazyjny, krótkotrwały (około pół godziny). Pacjent po zabiegu w sedacji, zostaje w klinice jeszcze ok. 2 godzin. Przez około 2 tygodnie pacjent powinien się oszczędzać i unikać podnoszenia ciężarów, gorących kąpieli, nie pracować na zimnym powietrzu czy w pyle.


Umów się na wizytę