Korekcja nosa

Korekta Nosa Wrocław

Problem

Problem natury estetycznej np.: zbyt duży bądź zbyt szeroki nos, nos asymetryczny, nos z tzw. garbkiem, za duże nozdrza, nos za krótki bądź za długi

Dla kogo

Czy czujesz, że twój nos jest duży i garbaty, a może krzywy lub zadarty? Masz wrażenie, że uwaga innych skupia się właśnie na nim? To najlepszy moment, aby umówić się na konsultację i rozwiązać ten problem.

Zabiegi

Chirurgiczną korektę nosa wykonuje się ze względów estetycznych lub medycznych. W zależności od oczekiwanych efektów dokonuje się operacji części kostnej (w przypadku nosa krzywego lub garbatego) oraz chrzęstnej (gdy jest on zbyt szeroki, asymetryczny lub jego koniec zbyt zadarty/opadający).
Zdarzają się także przypadki, kiedy nos oprócz tego, że zakłóca harmonię twarzy to dodatkowo w ograniczony sposób spełnia swoje fizjologiczne funkcje. Problemy te związane są zwykle z krzywą przegrodą lub zatokami. Podczas konsultacji i po przeprowadzeniu niezbędnych badań specjaliści Medicus Clinic dokładają wszelkich starań, aby dobrać taki rodzaj zabiegów, by w jak najwyższym stopniu poprawiał komfort pacjenta.

Należy pamiętać, że podczas estetycznej korekcji nosa można jednocześnie wykonać zabieg FESS (czyli poszerzenia ujścia zatok), jak również korekcję skrzywionej przegrody i innych jej nieprawidłowości.

Aby nos wyglądał naturalnie oraz spełniał oczekiwania pacjenta ważne jest, aby dobrze zaplanować zabieg uwzględniając przy tym wszystkie biologiczne cechy operowanej twarzy takie jak: wyniosłość policzków, linię szczęki czy całkowite wymiary nosa.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg korekcji nosa może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa od 90 do 120 minut, w zależności od zakresu operacji i wymaga jednodniowej hospitalizacji. W trakcie zabiegu skóra z obszaru nosa oddzielana jest od konstrukcji chrzęstno-kostnej, następnie nos formowany jest do pożądanego kształtu.
Pod koniec operacji zakładany jest na nos termoplastyczny opatrunek unieruchamiający. Aby zapobiec ewentualnemu krwawieniu, wewnątrz nozdrzy umieszcza się małe opatrunki (setony), które w zależności od tego czy była operowana przegroda czy nie, usuwa się w pierwszej dobie lub następnego dnia po operacji. W przypadku założenia szwów w naturalnych fałdach skórnych usuwa się je po kilku dniach. Opatrunek unieruchamiający zdejmuje się zazwyczaj po 7-14 dniach.
Większość cięć jest zlokalizowana wewnątrz nosa. Jedyne cięcie zewnętrzne jest zlokalizowane przy słupku nosa. To cięcie goi się zwykle bardzo dobrze i ostatecznie jest niewidoczne. Kiedy korekta wymaga zwężenia nozdrzy przednich, cięcie ukrywa się w miejscu gdzie skrzydła nosa dotykają policzków.

Rekonwalescencja

Przez pierwsze dni po zabiegu w obrębie twarzy mogą wystąpić obrzęki lub zasinienia, ale znikają one zwykle po 10-14 dniach. Ostatnią wizytę kontrolną ustala się na pół roku po operacji, jednak na ostateczny efekt należy poczekać ok. 12 miesięcy.
Wymagane badania:

Przeciwwskazania

Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcje skóry.


Umów się na wizytę