Korekcja uszu

Korekta Uszu Wrocław

Problem

Odstające uszy, uszy niesymetryczne, zbyt duże bądź zbyt małe uszy.

Dla kogo

Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci, które dodatkowo muszą borykać się z szeregiem przykrości ze strony rówieśników. Swój ostateczny kształt i wygląd małżowiny uszne osiągają już w wieku 7-8 lat i jest to najwcześniejszy moment, kiedy można dokonać korekcji. Efekt zabiegu jest trwały i nie wymaga kolejnych interwencji.

Zabieg

Korekcja płatków uszu to zabieg, który pozwala skorygować nieprawidłowości małżowin usznych względem głowy. Można poprawić zarówno kąt odstawania, jak i sam kształt.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg trwa ok. 90 min i zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (młodzież i dorośli), jednak w przypadku młodszych pacjentów stosuje się znieczulenie ogólne. W obu przypadkach zabieg nie wymaga hospitalizacji co oznacza, że po kilku godzinach pacjent może wrócić do domu. W zależności od rodzaju wykonywanych korekt stosuje się różne techniki. Obie polegają na wykonaniu niewielkiego nacięcia na tylnej powierzchni ucha i odsłonięciu chrząstki. W zależności od oczekiwanych efektów usuwa się nadmiar skóry lub też wraz ze skórą usuwa fragment chrząstki. Następnie zakłada się niewchłanialne szwy wewnętrzne, które stabilizują małżowinę w nowej pozycji. Na koniec na uszy zakładany jest opatrunek wraz z bandażem elastycznym, który zaleca się nosić do czasu zdjęcia szwów (ewentualnie zmiany opatrunków).

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić bolesność, obrzęk lub zasinienie małżowin usznych, jednakże dolegliwości te ustępują po 5-10 dniach. Usunięcie szwów i opatrunków następuje między 3 a 9 dobą. Jednak pacjenci zobligowani są przez następne 3 tygodnie do zakładania na noc specjalnej opaski, która chroni uszy przed przypadkowym odgięciem. Pełna rekonwalescencja trwa około 3 tygodnie.

Wymagane badania:

Przeciwwskazania

Nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, nieuregulowana cukrzyca, ciąża, infekcja ropna skóry.


Umów się na wizytę