Laserowe zamykanie naczynek

Problem

Zmiany naczynkowe w obszarze twarzy i ciała, tzw. pajączki, zaczerwienienia twarzy i nosa, naczyniaki

Dla kogo

W Medicus Clinic zamykanie naczynek odbywa się przy użyciu urządzenia ThermaVein, które wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) do drobnych naczyń krwionośnych.

Zabieg

Ultra-cienka igła dostarcza precyzyjnie energię do miejsca wykonywania zabiegu, zapewniając dokładne dozowanie. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek. Prąd częstotliwości radiowej jest przekazywany wyłącznie do słabych lub uszkodzonych naczynek krwionośnych, zamyka je i powoduje natychmiastowe zniknięcie. Efekt jest widoczny od razu. Po zabiegu utrzymują się tylko lekkie zaczerwienie i obrzęk, które szybko ustępują.

Zabieg trwa przeciętnie około 15 min. W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 150 mm leczonych żył. Zabieg jest niezwykle prosty i precyzyjny. ThermaVein wysyła niewielki strumień mikrofal w czasie około 0,2 sekundy. Strumień energii dociera w miejsce poddawane zabiegowi na głębokość maksymalną 1,5 mm (dla porównania, jest to odległość odpowiadająca wielkości główki szpilki lub ziarna piasku). Strumień zamyka naczynka i sprawia, że nie są dłużej widoczne.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

Większości klientów wystarcza jeden. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany, mogą być potrzebne kolejne sesje. Niestety wiele przyczyn (np. spożywanie alkoholu, nadmierna ekspozycja na słońce, itp.) może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Jeśli tak się stanie, to niezbędna jest likwidacja przyczyny teleangiektazji lub unikanie sytuacji powodujących zmiany.

Efekt

Natychmiastowy. Naczynka znikają zaraz po dotknięciu igłą.   Filmy wykorzystane na tej stronie są w 100% autentyczne i można spodziewać się podobnego rezultatu. Zabieg nie wpływa na funkcjonowanie w życiu codziennym.

Rekonwalescencja

Inne metody leczenia ograniczają swobodę nawet do 8 tygodni.  Po zabiegu ThermaVein najwyżej może pojawić się lekkie zaczerwienie lub niewielki obrzęk. Zdarza się to nielicznym pacjentom, pozostali wracają natychmiast do codziennej aktywności.


Umów się na wizytę