Leczenie nadpotliwości – toksyna botulinowa

Problem

Zmarszczki na poziomie czoła, „lwia zmarszczka”, „kurze łapki”, opadające kąciki ust, leczenie nadpotliwości (pachy, stopy, dłonie)

Dla kogo

Toksyna botulinowa jest jedną z najbardziej powszechnych substancji, wykorzystywanej w medycynie estetycznej. Wstrzyknięta w mięsień umożliwia jego kurczenie się. Wygładza zmarszczki już istniejące. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest dodatkowo profilaktyką starzenia się skóry, ponieważ ogranicza zbyt ekspresyjną mimikę.

Znieczulenie i przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Pacjent znieczulany jest miejscowo, za pomocą maści Emla. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Efekt

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dni. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 3-4 miesiącach od zabiegu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny zabieg, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi


Umów się na wizytę