Leczenie trądziku

To przewlekła choroba związana z nadaktywnością gruczołów łojowych połączonych z nadmiernym rogowaceniem i namnażaniem się bakterii. Za nadmierną stymulację gruczołów odpowiada wiele czynników, np. hormony, czynniki wzrostu oraz elementy składowe naszej diety. Trądzik głównie przypisywany jest do okresu dojrzewania i występuje w prawie 80 % u młodzieży objawiając się popularnie zwanymi wypryskami lub pryszczami. Najczęściej trądzik objawia się w postaci zaskórników, a żyjące na skórze bakterie rozmnażają się tworząc łój powodując reakcję zapalną doprowadzając do powstawania krostek. Trądzik występuje w obszarze największego nagromadzenia gruczołów łojowych i najczęściej objawia się na twarzy – czyli na nosie, brodzie, policzkach, czole, a również na plecach, dekolcie a nawet w okolicy pośladków. Oczywiście są osoby, które będą chorobę przechodziły lekko bądź umiarkowanie lecz także takie, którym trądzik w ostrej formie będzie bardzo przeszkadzał i może nawet prowadzić do powstania blizn potrądzikowych.

W przypadku cery trądzikowej nasi dermatolodzy w Medicus Clinic zawsze opracowują plan leczenia, który będzie miał na celu skrócenie przebiegu i nasilenia choroby a także uwzględniać będzie wszystkie zalecenia leczenia trądziku, łącznie z zapobieganiem powstawania blizn lub przebarwień, a jeśli te już będą nieuniknione przedstawią plan ich eliminacji. Podczas konsultacji dermatologicznej podstawą do wdrożenia planu leczenia będzie ocena rozległość zmian, wielkość zmian trądzikowych, nasilenia łojotoku, dotychczasowej terapii, ewentualnych skłonności do powikłań w postaci przebarwień bądź blizn potrądzikowych.

Należy także podkreślić, iż plan leczenia trądziku jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta i stosowanie tych samych preparatów u dwóch różnych osób może przynieść inne efekty stąd najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja dermatologiczna.

Często w planie leczenia stosuje się metody łączone terapii wraz z zabiegami terapeutycznymi bądź laseroterapią. Takie podejście do pacjenta to nasz standard aby jak najszybciej sprostać oczekiwaniom – ponieważ większość z pacjentów chce pozbyć się problemu cery trądzikowej jak najszybciej.

W naszej Klinice stosujemy produkty renomowanej amerykańskiej marki DermaQuest. Zabiegi terapeutyczne i zaawansowane peelingi chemiczne.

W zależności od rodzaju trądziku oprócz leków podawanych miejscowo oraz doustnie leczenie trądziku wspomagane jest przez peelingi oraz laseroterapię.

Część zabiegów peelingów oferowanych w Medicus Clinic z przeznaczeniem do cery trądzikowej:
Peeling Dyniowy jest to peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skór problematycznych z nawracającym trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zawiera witaminę A z wyciągu z dyni, która reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych.

Rezultaty pozabiegowe:

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy normalizujący zabieg przeznaczony dla skór mieszanych z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty na miąższu z dyni-źródle witamin: C,B1,B2,B6,PP oraz K oraz probiotyków pozyskiwanych w procesie organicznego rozkładu dyni (zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii).

Rezultaty pozabiegowe:

Jessner’s Peel to doceniony i znany peeling medyczny. Zabieg o silnym działaniu keratolitycznym, seboregulującym i przeciwzmarszczkowym, zawierający wiele substancji aktywnych wspomagających działanie złuszczające. Zabieg dedykowany jest skórom problematycznym z nawracającym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym oraz po przebytym trądziku pozapalnym który pozostawił na skórze blizny, przebarwienia nierówną strukturę.

Rezultaty pozabiegowe:


Umów się na wizytę