Lifting twarzy

Lifting twarzy Wrocław

Problem

Wiotczenie skóry, marszczenie, opadająca skóra (nadmiar skóry, zwłaszcza policzków), utrata dawnego owalu twarzy, marszczenie i opadanie skóry szyi.

Dla kogo

Skóra twarzy z wiekiem traci jędrność i elastyczność tworząc tym samym pogłębiające się zmarszczki wokół oczu, ust oraz na czole. Również skóra szyi i policzków poddają się siłom grawitacji układając się w nieestetyczne fałdy. Lifting twarzy jest chirurgiczną metodą pozwalającą odzyskać młody i świeży wygląd, a przy tym nie pozostawia widocznych śladów interwencji lekarza.

Zabieg

Zabieg polega on na usunięciu nadmiaru skóry z twarzy i szyi oraz nacięciu i przesunięciu powięzi mięśni twarzy tak, aby skóra lepiej układała się na mięśniach i nie traciła swojej naturalnej mimiki. Nacięcia prowadzi się w mało eksponowanych miejscach: w owłosionej okolicy skroniowej, wokół małżowiny usznej oraz w samym uchu.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym co wiąże się z jedno- dwudniowym pobytem w klinice. Cała operacja trwa ok. 3 godzin. Zwykle po 1 dobie usuwane są dreny, a pacjent może wrócić do domu.

Rekonwalescencja

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu twarz może być opuchnięta i zasiniona, jednak z każdym dniem te dolegliwości ustępują. Normalny wygląd twarzy uzyskuje się po ok. 14 dniach. Na tym etapie bardzo ważne jest unikanie schylania i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Pierwsze zdjęcie szwów odbywa się w 5 dobie, natomiast kolejne (w zależności od szybkości gojenia) po 10-14 dniach. Wówczas też zdejmowane są wszystkie opatrunki.

Do pełnej aktywności fizycznej można wrócić po miesiącu od operacji, jednak z opalaniem warto poczekać jeszcze 3 miesiące. Zabieg ma na celu odmłodzenie twarzy i szyi o ok. 10 lat, a jego efekty utrzymują się od 5 do 10 lat.

Wymagane badania:

Przeciwskazania

Niedokrwistość, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie, długotrwała cukrzyca, ropne stany zapalne skóry twarzy i ropne zapalenie zatok, ciąża.


Umów się na wizytę