Lipoliza Iniekcyjna

Alternatywa chirurgicznego odsysania tłuszczu

Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, ze zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każda dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch jest marzeniem niejednej osoby. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego. Alternatywą jest intralipoterpia. Polega  ona na iniekcyjnym na podaniu preparatu Aqualyx® bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Aqualyx® powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Zabieg trwa ok. 30 min.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów do lipolizy preparat Aqualyx® jest:

Wskazania

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednia waga lub lekka nadwaga z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety. Pozostałe okolice:

Przygotowanie 

Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

Objawy bezpośrednio po zabiegu

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie.

Efekty

Utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu.

Przeciwwskazania

Liczba zabiegów

Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów (w zależności o grubości tkanki tłuszczowej)  co ok. 4 tygodnie.


Umów się na wizytę