Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha – skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej

Liposukcja brzucha, czyli odsysanie tłuszczu z brzucha to zabieg chirurgiczny, inwazyjny, który ma za zadanie wymodelować sylwetkę i zmienić jej ogólny wygląd oraz proporcje ciała. Odsysanie tłuszczu z brzucha pozwala Pacjentom uzyskać w łatwy sposób wymarzony wygląd i pozbyć się niechcianych kompleksów. Nie jest to typowy zabieg odchudzający, ma on jedynie na celu wyrzeźbienie pożądanego przez Pacjenta kształtu.

Liposukcja brzucha – Wrocław. Kto może poddać się operacji?

Odsysaniu tłuszczu z brzucha nie mogą się poddać osoby otyłe, cierpiące na cukrzycę, problemy z krzepliwością krwi, układem oddechowym, krwionośnym lub chorujące na nadczynność tarczycy. Aby wykluczyć i zminimalizować ryzyko powikłań po operacji, lekarz przed zabiegiem przeprowadza szczegółowy wywiad oraz zleca wykonanie wielu badań w tym m.in. RTG płuc.
Liposukcja brzucha przeznaczona jest dla osób o prawidłowej wadze ciała, które borykają się z nadmiernym otłuszczeniem okolic brzusznych. Chociaż nie ma górnej granicy wieku, jeśli chodzi o chirurgiczny zabieg liposukcji brzucha to zazwyczaj wykonuje się go do około 50 roku życia. Wynika to z faktu, że skóra wraz z wiekiem traci jędrność i elastyczność w związku z tym, po operacji może nie dostosować się do nowego obwodu ciała, tworząc nieestetyczne zwisające płaty. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się operacja wspierająca docelowy efekt, czyli plastyka brzucha – abdominoplastyka.

Liposukcja brzucha – Wrocław. Jak wygląda operacja?

Liposukcję brzucha wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. O rodzaju znieczulenia zabiegowego decyduje lekarz- anestezjolog, ponieważ zależy to między innymi od stanu zdrowia Pacjenta oraz od zakresu przeprowadzanych czynności. Aby odessać tkankę tłuszczową z okolic brzucha lekarz musi wprowadzić pod skórę specjalny rodzaj tzw. tępych igieł, czyli pustych rurek, przez które będzie mógł usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Kaniule (tępe igły) pomagają także w rozluźnieniu złogów tłuszczu, ułatwiając tym samym ich usunięcie.
Pierwsze pomiary obwodów należy wykonać nie szybciej niż po 3- 4 tygodniach od operacji. W tym czasie obrzęki powstałe w wyniku ingerencji chirurgicznej powinny się obkurczyć, a co za tym idzie – efekty liposukcji brzucha będą mierzalne i przede wszystkim widoczne gołym okiem.

Liposukcja brzucha a abdominoplastyka

W trakcie zabiegu liposukcji brzucha można usunąć sporo, bo aż kilka litrów tłuszczu. Ten rodzaj operacji jest niezwykle skuteczny. Najczęściej po około 2 miesiącach skóra na brzuchu dostosowuje się do nowego kształtu. Jednak czasami brak naturalnej elastyczności doprowadza do powstawania tzw. zwisów. Wtedy jedynym ratunkiem jest abdominoplastyka, czyli operacja plastyczna powłok brzusznych. Dzięki niej skóra w okolicy, z której została usunięta tkanka tłuszczowa znowu staje się jędrna i odpowiednio napięta.

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha?

Koszty zabiegu uzależnione są przede wszystkim od skali problemu i wielkości obszaru zabiegowego na jakim ma być wykonana liposukcja brzucha. Cena oraz czas trwania operacji – jak w przypadku większości zabiegów medycznych – ustalana jest indywidualnie na podstawie wywiadu z Pacjentem.
W Medicus Clinic we Wrocławiu sztab specjalistów zapewni Ci najlepszą możliwą opiekę zarówno w trakcie liposukcji brzucha, jak i w okręcie rekonwalescencji. Dzięki temu efekty będą satysfakcjonujące, a przeprowadzony zabieg lub operacja w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia.


Umów się na wizytę