Liposukcja ud

Efektywne modelowanie sylwetki – liposukcja ud

Liposukcja ud, czyli odsysanie tłuszczu z ud to zabieg – tak samo jak lipo-plastyka – o wysokim stopniu ingerencji w ciało, który ma na celu poprawę ogólnego wyglądu i kształtu sylwetki. Nie należy go traktować jako zabiegu odchudzającego, ponieważ jego głównym zadaniem nie jest redukcja wagi, a zmiana proporcji ciała Pacjenta.

Liposukcja ud – Wrocław. Przygotowanie do operacji.
Pacjenci, którzy chcą się poddać operacji odsysania tłuszczu z ud, muszą cieszyć się ogólnym, dobrym stanem zdrowia. Ponieważ jest to zabieg inwazyjny, niezbędne jest wykonanie badań, takich jak:

Na podstawie wyników, lekarz prowadzący decyduje o kwalifikacji do zabiegu. Jeżeli decyzja chirurga plastyka jest pozytywna, należy rozpocząć przygotowania Pacjenta do operacji. Tuż przed, na ciele osoby operowanej lekarz oznacza miejsca, które mają zostać poddane liposukcji. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub przewodowym. W zależności od wielkości operowanego obszaru – czy jest to liposukcja ud, brzucha czy innych części ciała – trwa on około 60- 120 minut.

Liposukcja ud – przed i po

Dokładne zalecenia, jak przygotować się do liposukcji ud, lekarz przedstawia Pacjentowi podczas wizyty, na której ustalany jest termin zabiegu. Do tych najważniejszych należy zaliczyć:

Tuż po zabiegu, gdy przestanie działać znieczulenie, Pacjent może odczuwać ból, dyskomfort lub pieczenie nasilające się podczas dotyku. Jednak w tym czasie można stosować leki przeciwbólowe, które uśmierzą dolegliwości. Po wyjściu z sali zabiegowej, Pacjent musi założyć specjalne ubranie uciskowe, które należy nosić około 3 tygodnie po operacji. Dzięki temu tkanki znacznie szybciej się goją. Zaleca się także, aby osoba operowana pozostała w szpitalu około doby na obserwacji. We wrocławskiej klinice Medicus Clinic Pacjenci po liposukcji już następnego dnia od zabiegu mogą wrócić do domu. Następnie po tygodniu od liposukcji ud zdejmowane są szwy i opatrunki.

Odsysanie tłuszczu z ud – przebieg operacji

W pierwszej fazie operacji, lekarz wykonuje małe nacięcia na skórze, przez które wprowadza kaniule. Dzięki nim chirurg plastyk rozbija i rozluźnia złogi tkanki tłuszczowej, zalegającej w newralgicznych dla Pacjenta miejscach. Następnie z pomocą ssaka specjalista odsysa niechciany tłuszcz. W końcowej fazie operacji zakładane są opatrunki uciskowe, szwy lub klamry.
Osoby, które zdecydowały się na liposukcję ud, muszą być świadome tego, że rezultaty operacji nie są widoczne natychmiast. Wynika to z faktu, że po zabiegu, występuje, zupełnie naturalna, opuchlizna, a na ciele widoczne są zasinienia. W związku z tym – ostateczne efekty liposukcji są widoczne po zakończeniu okresu rekonwalescencji.

Liposukcja ud – efekty

Odsysanie tłuszczu z ud przynosi spektakularne efekty. Kilka tygodni po zabiegu, kiedy obrzęki pooperacyjne znikają, można zauważyć znaczące zmiany w sylwetce. Redukcja obwodu operowanych partii jest mierzalna po około 3- 4 tygodniach od zabiegu. Jednak należy pamiętać, że nawet po operacji niezwykle ważna jest zbilansowana dieta i aktywny tryb życia. Liposukcja ud pozwala w szybkim czasie uzyskać satysfakcjonujące efekty. Jednak sama operacja nie daje gwarancji stałości tych rezultatów. Po zakończeniu rekonwalescencji należy zadbać o odpowiedni, zdrowy styl życia.

Zapraszamy na konsultacje do wrocławskiego centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Medicus Clinic. Podczas pierwszej wizyty, nasi doświadczeni lekarze przeprowadzą szczegółowy i rzetelny wywiad, na podstawie którego zaproponują najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.


Umów się na wizytę