Modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową

Modelowanie piersi własną tkanką tłuszczową Wrocław

Dla kogo

Jeżeli szukasz skutecznej metody, która pozwoli Ci jednocześnie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych miejsc na ciele i zyskać atrakcyjne krągłości w innych, przeszczep tkanki tłuszczowej jest rozwiązaniem idealnym. W ten sposób można poprawić kształt pośladków, ujędrnić i powiększyć piersi, wymodelować niedoskonałości i zredukować zmarszczki. Efekt wygładzenia czy wypełnienia jest przy tym wyjątkowo naturalny.

Przeszczepienie tkanki tłuszczowej

To metoda nie tyko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna – tłuszcz jako żywa i naturalna tkanka jest najlepszym wypełniaczem. Zawiera komórki macierzyste o wyjątkowych właściwościach regeneracyjnych. Dzięki temu przeszczepione tkanki są zdrowsze i bardziej elastyczne. Wykorzystanie materiału pobranego od pacjenta redukuje też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej czy odrzucenia przeszczepu przez organizm. Ponadto, to zabieg mało inwazyjny – nie wymaga długotrwałej hospitalizacji ani uciążliwej rekonwalescencji.

Znieczulenie i przebieg operacji

Przeszczep tkanki tłuszczowej może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ogólnym lub dożylnym i zwykle trwa od 30 do 90 minut, w zależności od obszaru miejsc odsysanych. Czas pobytu w klinice związany jest z zastosowanym znieczuleniem i wynosi maksymalnie 1 dobę.
Zabieg rozpoczyna się podaniem specjalnego płynu służącego obkurczeniu naczyń krwionośnych w miejscu, z którego zostanie pobrany tłuszcz. Najczęściej są to uda, biodra lub okolice brzucha. Następnie, za pomocą odpowiedniej kaniuli osadzonej na strzykawce odsysa się tłuszcz. Pobranym materiałem, po odpowiednim jego przygotowaniu, wypełnia się wybraną okolicę ciała, np. usta, piersi, twarz.
Na koniec zakładane są szwy i opatrunki. Dodatkowo, miejsce pobrania uciskane jest specjalnym opatrunkiem lub ubraniem.

Rekonwalescencja

Przez pierwsze dni po zabiegu możliwy jest lokalny obrzęk w miejscu pobrania oraz miejscu podania, a także zaczerwienienie lub krwiaki. Objawy te mijają zwykle od 7 do 14 dni po zabiegu, a szwy zdejmowane są zwykle w 7 dobie.
Zalecane jest okrywanie opatrunkami uciskowymi miejsc, z którym została pobrana tkanka tłuszczowa oraz poddawanie ich masażom. Przez 2 tygodnie należy też unikać wysiłku fizycznego i gorących kąpieli.
Pierwsze rezultaty można zauważyć już po zdjęciu szwów, jednak na efekt końcowy należy poczekać ok. 3 miesięcy.


Umów się na wizytę