Nadpotliwość

Pocenie się jest stanem fizjologicznym, którego nie możemy kontrolować siłą woli. Zjawisko to jest dla nas jak najbardziej korzystne dzięki temu organizm chroni się przed przegrzaniem. Najobficiej pocimy się gdy jest gorąco, podejmujemy wysiłek fizyczny, w  stanach zwiększonego  pobudzenia emocjonalnego oraz po zjedzeniu gorących i ostrych przypraw. Za regulacje temperatury w naszym organiźmie są odpowiedzialne gruczoły potowe, rozmieszczone na całym ciele. Są nam niezbędne w termoregulacji oraz w  procesie usuwania  toksyn z organizmu.

Jednak w przypadku nadmiernego pocenia się  mówimy już o „problemie”, który nazywamy nadpotliwością.

Nadpotliwość potrafi mocno  utrudnić funkcjonowanie na co dzień. Jest kłopotliwa przede wszystkim ze względów estetycznych zarówno jeśli chodzi o zapach potu jak i jego ilość. Nadpotliwość może wystąpić w okolicach rąk, pach, stóp i twarzy przy czym rzadko we wszystkich miejscach na raz.  W Medicus Clinic wiemy jak doskonale poradzić sobie w kłopotliwym problemem nadpotliwości.

W przypadku nadpotliwości w Medicus Clinic zawsze przedstawiamy plan leczenia, który będzie miał na celu skrócenie nasilenia stanu pocenia. Podczas konsultacji lekarskiej podstawą do wdrożenia planu leczenia będzie ocena skali problemu.

Przy nadmiernym poceniu najczęściej używamy antyperspirantów i blokerów, które blokują ujścia gruczołów potowych. Jednakże sprawdza się to przy niewielkim nasileniu tego zjawiska. Kolejnym rozwiązaniem jest przyjmowanie leków doustnych, hamują one wydzielanie potu na całym ciele. Wymienione wcześniej metody są jednak krótkotrwałe, ponieważ po odstawieniu blokera / antyperspirantu, czy leków problem powraca.

W Medicus Clinic z dobrymi rezultatami proponujemy skuteczną metodę którą wykorzystuje się do leczenia nadpotliwości, jaką ostrzykiwanie toksyną botulinową,  która paraliżuje gruczoły potowe. Zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsca zabiegowego preparatem. Wykonujemy go w okolicach pach, stóp oraz dłoni.


Umów się na wizytę