Peeling dyniowy

Zabieg

Peeling Dyniowy jest to peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skór problematycznych z nawracającym trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

Dlaczego właśnie wyciąg z dyni stał się kluczowym składnikiem tego zabiegu? Wyciąg z dyni, który zyskał uznanie amerykańskich naukowców, zawiera bogactwo składników, w tym: witaminy B1, B2, B6, PP i K, a także zawiera aż 10% witaminy C. Poza tym to również spora dawka karotenu – prowitaminy A, która wnika w głąb skóry przekształcając się w kwas retinowy, wyjątkowy antyoksydant. Witamina A zmniejsza łojotok poprzez regulację gruczołów łojowych, a w konsekwencji ogranicza tworzenie się zaskórników czy krost.

Preparat zabiegowy, poza wspomnianym wyciągiem z dyni [40%], został wzbogacony także o kwas glikolowy [10%] i salicylowy [5%], 10% kwas mlekowy, kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%].

Rezultaty

Częstotliwość

Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu


Umów się na wizytę