Plastyka powiek

Plastyka Powiek Wrocław

Problem

Zmarszczki w okolicy oczu, obwisła skóra pod oczami, tzw. worki, czy nadmiar skóry nad górną powieką i tzw. jej „opadanie”.

Dla kogo

Jednym z najbardziej widocznych miejsc procesu starzenia skóry są powieki – zarówno górne, jak i  dolne. Z upływem lat to właśnie tam najszybciej dochodzi do osłabnięcia mięśni okrężnych oka oraz powstania tzw. przepuklin tłuszczowych, które sprawiają, że spojrzenie staje się ciężkie i pozbawione blasku. Najczęściej zabiegowi plastyki powiek poddają sią panie, u których skóra jest cieńsza niż u mężczyzn.

Znieczulenie i przebieg operacji

Zabieg w większości przypadków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (czasem w krótkotrwałym dożylnym) i trwa on od 60 do 90 min. Jednocześnie można wykonać plastykę obu powiek lub nawet połączyć ją z liftingiem czoła lub całej twarzy. Operacja polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej wokół oczu oraz skorygowaniu ułożenia mięśnia okrężnego oka. W przypadku górnej powieki delikatnego nacięcia dokonuje się w miejscu jej naturalnego zagięcia, natomiast w dolnej cięcie znajduje się około 1-2 mm poniżej linii rzęs.

Rekonwalescencja

Po zabiegu przez kilka kolejnych dni powieki mogą być opuchnięte. Aby zniwelować uczucie  dyskomfortu najlepiej przykładać na nie chłodne kompresy. Szwy usuwa się zwykle po 4-5 dniach, wtedy również usuwa się opatrunki. Natomiast do pracy można wrócić po 7-14 dniach (w zależności od tempa gojenia). W przypadku noszenia soczewek kontaktowych rekomenduje się ponowne założenie po 2-3 tyg.

Wymagane badania:

Przeciwwskazania

Niedokrwistość, skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie, długotrwała cukrzyca, ropne stany zapalne skóry twarzy i spojówek, ciąża.


Umów się na wizytę