Podniesienie piersi

Podniesienie piersi Wrocław

Dla kogo

Z biegiem lat, nawet regularnie pielęgnowane piersi mogą stopniowo tracić swą elastyczność. Jest to naturalny proces wynikający z siły grawitacji oraz osłabiania tkanki. W przypadku mam karmiących naturalnie oraz kobiet, które znacznie straciły na wadze problem opadających piersi może pojawić się nawet w bardzo młodym wieku. Może być to nie tylko powodem kompleksów, ale zmuszać do rezygnacji z określonej garderoby.
Zabieg chirurgicznego podniesienia piersi nie tylko przywraca piersiom młodzieńczą jędrność, ale też może skorygować ich kształt. Dodatkowo, w czasie jednej procedury, jest możliwe wykonanie powiększenia piersi. W tym wypadku w czasie konsultacji należy wybrać rodzaj oraz rozmiar implantów.

Znieczulenie i przebieg operacji

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, dzięki czemu pacjentka nie odczuwa żadnego dyskomfortu w czasie jej trwania. Nad przebiegiem operacji czuwa lekarz anestezjolog.
Długość zabiegu wynosi od 2 do 3 h i konieczne jest pozostanie w klinice jedną dobę. Istnieje kilka technik wykonywania tego zabiegu, lecz decyzja o sposobie wykonania cięć podejmowana jest po przeprowadzeniu indywidualnych konsultacji.
W przypadku mniej opadających, małych piersi pożądany efekt można uzyskać przy wykorzystaniu implantów. Przy mocno opadających piersiach konieczne jest wycięcie luźnej tkanki oraz podszycie gruczołu piersiowego. Zdjęcie szwów następuje ok. 8-10 dni po operacji, natomiast przez cały miesiąc pacjentka musi nosić specjalny stanik.


Umów się na wizytę