Popękane naczynka

Leczenie

W przypadku popękanych naczynek, czy to na twarzy bądź ciele lekarze w Medicus Clinic zawsze opracowują plan leczenia, który będzie miał na celu maksymalną redukcję nasilenia zjawiska. Podczas konsultacji dermatologicznej podstawą do wdrożenia planu leczenia będzie ocena rozległość zmian, ich faza, wielkość zmian oraz przestudiują historię dotychczasowej terapii.

W naszej Klinice z dobrymi rezultatami proponujemy kilka najnowocześniejszych i bezpiecznych technik leczenia. W planie leczenia stosuje się metody łączone terapii gdyż takie podejście do pacjenta to nasz standard aby jak najszybciej sprostać oczekiwaniom – ponieważ większość z pacjentów chce pozbyć się problemu cery trądzikowej jak najszybciej.

Bardzo często spotykamy się ze zjawiskiem ukrywania cery z popękanymi naczynkami pod grubą warstwą makijażu co musi powodować niesamowity dyskomfort dla pacjenta. W zależności od sklai problemu jesteśmy w stanie polecić następujące zabiegi terapeutyczne:

Elektrokoagulacja Thermavein polega na zastosowaniu impulsu elektrycznego, który doprowadza do koagulacji (ścięcia) tkanki w wyniku czego naczynka ulegają zamknięciu.

Gentle Yag Pro jest laserem neodymowo-yagowym emitującym fale o długości 1064 nm (działa głębiej). Impuls światła dociera do zmiany, a następnie pochłaniany jest przez naczynie krwionośne, które zostaje uszkodzone, a następnie usunięte przez organizm przez okres od 2-8 tygodni. Równocześnie z impulsem światła jest podawany na skórę kriogen, który ją schładza dzięki temu nie następuje jej przegrzanie będące przyczyną bólu. W przypadku rozległych zmian lub zmian rozgałęzionych zabieg powinno się powtórzyć, seria ustalana jest indywidualnie.

V – beam perfecta wykorzystuje technologię pulsacyjnego lasera barwnikowego (PDL). Impuls światła dociera do zmiany, a następnie pochłaniany jest przez hemoglobinę (barwnik zawarty w naczyniu kriwionośnym), które zostaje uszkodzone, a następnie usunięte przez organizm w okresie od 2-8 tygodni. W wielu przypadkach wykonanie pojedynczego zabiegu daje pożądany efekt. W przypadku zmian położonych głębiej, zalecane jest kilkukrotne powtórzenie terapii.

Skleroterpia (dotyczy tylko zmian na nogach) – metoda polegająca na aplikowaniu do żyły preparatu uszkadzającego naczynie, która wywołuje zarastanie naczynia. Metoda wykorzystywana w przypadku niewielkich żył układu powierzchniowego.


Umów się na wizytę