Powiększenie piersi implantami

Powiększanie Piersi Implantami Wrocław

Dla kogo

Kształtny, pełny i jędrny biust to atrybut kobiecości, o którym marzy wiele pań. Aby osiągnąć idealny efekt i pozbyć się kompleksów, kobiety niezadowolone z wielkości czy też kształtu swoich piersi decydują się skorzystać z usług wyspecjalizowanych placówek medycznych. Powiększanie piersi jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej.

Implanty piersi

Jednym z najważniejszych etapów chirurgicznego powiększania piersi jest dobór odpowiednich implantów. To one mają wpływ na to, czy zabieg się powiedzie i usatysfakcjonuje pacjentkę. Oprócz decyzji dotyczącej pożądanego rozmiaru piersi, należy również zastanowić się nad rodzajem implantów. Nowoczesne implanty piersiowe różnią się kształtem – wyróżniamy implanty anatomiczne oraz okrągłe, rodzajem wypełnienia oraz teksturą. Implanty muszą być dobrane precyzyjnie – oprócz oczekiwań i preferencji estetycznych kobiety, należy dopasować je także do budowy ciała oraz rozmiaru piersi.

Znieczulenie i przebieg operacji

Operacja powiększenia piersi odbywa się przy całkowitej narkozie i zwykle trwa od 1 do 2 godzin. W przypadku większości pacjentek czas pobytu w klinice wynosi około 24-48 godzin.
Zabieg polega na umieszczeniu implantu pod każdą piersią, a sposób jego umieszczenia oraz lokalizacja zależne są od anatomicznych predyspozycji pacjentki. Chirurg wykonuje nacięcie w jednym z trzech miejsc: fałdzie podpiersiowym, w obrębie otoczki sutkowej lub w okolicy pachy. Lekarz odpowiednio preparuje tkankę tworząc kieszeń, do której włożony zostaje implant.
Na koniec zakładane są szwy oraz dreny.

Rekonwalescencja

Po zabiegu zakładane są opatrunki z bandaża elastycznego, które należy stosować przez 10 dni. Dodatkowo, niezbędne jest również noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego. Przez pierwsze kilka dni pojawia się ból, dlatego konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych. Ponadto po powiększaniu biustu zaleca się:
unikać spania na brzuchu przez co najmniej 4 tygodnie;
przez około 2 miesiące nie podnosić rąk do góry, unikać dźwigania i wykonywania ciężkich prac fizycznych;
przez 2 tygodnie unikać opalania w solarium;
wykonywać delikatny masaż piersi i blizny używając specjalnego kremu lub płynu.


Umów się na wizytę