Rewitalizacja

Problem

Starzenie się skóry, utrata jędrności, utrata kolorytu, bruzdy, zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozstępy

Dla kogo

Wampirzy lifting i PRP jest autologicznym preparatem ludzkich płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany jest z krwi własnej pacjenta, przez jej odwirowanie w wirówce laboratoryjnej. Preparat bogaty w komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają inne komórki do podziału i stymulują odbudowę tkanek skóry. Wykorzystywany jest do odnowy biologicznej tkanek, poprawy elastyczności i jędrności.

Zabieg

Istotą zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest wywołanie silnej stymulacji procesów naprawczych tkanki, podobnych do tych, które zachodzą w przypadku zranienia. Rewitalizacja skóry następuje dzięki tzw. autologicznej terapii komórkowej.

Przygotowanie i zabieg

Przygotowanie preparatu osocza bogatopłytkowego zaczyna się od pobrania 10-30 ml krwi żylnej od Pacjenta, krew pobiera się do specjalnych próbówek gdzie następnie odwirowywuje się ją w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Otrzymane osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w znieczuloną skórę techniką mezoterapii igłowej (bardzo cienką igłą).

Efekt i rekonwalescencja

Prawidłowo wykonany zabieg (tzw.„wampirzy lifting”) nie niesie ryzyka żadnych powikłań. Bezpośrednio po zabiegu mogą być widoczne grudki, które wchłaniają się w ciągu kilku dni oraz niewielkie ślady po nakłuciach, które można przykryć makijażem. Seria zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjenta. Zabieg polecany wszystkim ze względu na małe ryzyko powikłań.

Przeciwwskazania

Choroby nowotworowe, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze, zakażenie zakaźne (AIDS,HIV, WZW-A,B,C), choroby autoimmunologiczne, ciąża i karmienie piersią, zaburzenie krzepliwości krwi, przyjmowanie leków wydłużający czas krwawienia (np. kwas acetylosalicylowy, leki przeciwzakrzepowe).


Umów się na wizytę