Zmniejszenie piersi Mammoplastyka

Zmniejszanie Piersi – Mammoplastyka Wrocław

Dla kogo
Duże piersi nie zawsze są spełnieniem marzeń kobiet. Zdarza się, że wielkość piersi w zdecydowany sposób zaburza proporcje sylwetki oraz jest przyczyną różnych dolegliwości bólowych. Przede wszystkim zbyt obfity biust często powoduje dyskomfort w codziennej aktywności. W odróżnieniu od zabiegu powiększania piersi, którego wymiar jest kwestią estetyki, to zmniejszenie piersi wykonuje się właśnie ze wskazań zdrowotnych, by poprawić jakość życia pacjentki.

Znieczulenie i przebieg operacji
Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, jej długość w zależności od przebiegu wynosi od 1,5 do 2 godzin. Istnieje kilka technik wykonywania tego zabiegu, lecz decyzja o sposobie wykonania cięć podejmowana jest po przeprowadzeniu indywidualnych konsultacji.

Rekonwalescencja
Zaraz po zabiegu pacjentkom zakłada się specjalny biustonosz, który pomaga w uzyskaniu ostatecznego kształtu piersi. Nosi się go nieprzerwanie przez 5 tygodni. Pierwsze zdjęcie biustonosza następuje podczas wizyty, kiedy zmieniane są opatrunki i zdejmowane szwy, czyli ok. 8-10 doby od zabiegu. Wcześniej (w 1-3 dobie) odbywa się usunięcie drenów. Podczas całego okresu rekonwalescencji ważne jest, aby pacjenta nie wykonywała gwałtownych ruchów, unikała dźwigania, ekspozycji na słońce i nie korzystała z sauny.


Umów się na wizytę