Implant

Wszystkie nasze implanty są zaprojektowane tak, aby służyły pacjentom przez całe życie, mając na uwadze sprawność w działaniu i zachowanie struktur w ślimaku. Nasza szeroka gama implantów i elektrod umożliwia chirurgowi wybór najlepszego rozwiązania dla Ciebie lub Twojego dziecka  z uwzględnieniem rodzaju ubytku słuchu, anatomii ślimaka i preferencji chirurga. Ponadto podczas projektowania bierzemy pod uwagę przyszłe postępy w technologii procesorów dźwięku tak, aby ich wdrożenie odbywało się bez konieczności przeprowadzania dodatkowych operacji.

Zaprojektowany z myślą o dyskrecji

Implanty Nucleus®,  Profil i Profil Plus są najcieńszymi rozwiązaniami na świecie. Posiadają elastyczną cewkę umożliwiającą lepsze dopasowanie się do naturalnego kształtu głowy. Opływowy kształt najnowszej generacji implantów Cochlear zapewnia bardziej dyskretny wygląd niż inne, grubsze urządzenia. Ma to szczególnie duże znaczenie dla dzieci i seniorów posiadających  cieńszą i wrażliwszą skórę.

Matryca elektrod to część implantu, która trafia do ucha wewnętrznego. Jego konstrukcja ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszego możliwego słyszenia. Nasze precyzyjne elektrody projektujemy tak, aby:

  • zapewnić najlepsze możliwe słyszenie zarówno w cichym, jak i hałaśliwym otoczeniu,
  • znajdować się tam, gdzie stymulacja nerwów jest najskuteczniejsza – aby uzyskać dostęp do pełnego zakresu dźwięków,
  • zachować delikatne struktury wewnętrzne ucha wewnętrznego,
  • pomagać rozróżnić więcej tonów i odbierać dźwięk w bardziej

Wysoka niezawodność, której możesz zaufać

Kiedy decydujesz się na implant słuchowy dla siebie lub swojego dziecka, rozumiemy, że chcesz tego, co najlepsze – na dziś i przez dłuższy czas.

Firma Cochlear była pierwszym producentem implantów słuchowych, który spełnił wymagania dotyczące raportowania niezawodności implantów określone zarówno w normach europejskich, jak i amerykańskich.
Publikujemy dane dotyczące niezawodności dla każdej przeszłej i obecnej generacji implantów. Wybierając implant Cochlear™ Nucleus®, możesz mieć pewność, że wybrałeś najbardziej niezawodne implanty na świecie.

Mając ponad 440 000 zarejestrowanych implantów ślimakowych Nucleus® na całym świecie, wybierając firmę Cochlear, dołączasz do największej społeczności użytkowników implantów ślimakowych na świecie.

Zbudowany z myślą o zgodności z Rezonansem Magnetycznym

Implant Nucleus® Profile™ Plus umożliwia przeprowadzenie rutynowego badania rezonansem magnetycznym  1,5 T lub rezonansem magnetycznym o wysokiej rozdzielczości 3,0 T bez usuwania magnesu. Oznacza to brak dodatkowych zabiegów chirurgicznych, brak konieczności noszenia bandaża w aparacie MRI co minimalizuje czas przygotowań pacjenta do przeprowadzenia badania MRI.

Z uwagi na to, że firma Cochlear była pierwszym producentem, który wdrożył usuwalne magnesy, więcej użytkowników urządzeń firmy Cochlear posiada implanty kompatybilne z MRI niż jakakolwiek inna marka implantów ślimakowych. Nawet użytkownik implantu sprzed wielu lat temu ma teraz możliwość wykonania badania w  technologii MRI.


wstecz Zapytanie ofertowe