System Cochlear™ OSIA®2

System Cochlear™ Osia®2 jest pierwszym na świecie i jedynym aktywnym osseointegracyjnym systemem implantu (OSI), który wykorzystuje cyfrową piezoelektryczną stymulację, aby przesłać dźwięk bezpośrednio do struktur ucha wewnętrznego.

Rozwiązanie to wykorzystuje przewodnictwo kostne do przekazywania dźwięków do ślimaka (ucha wewnętrznego) w celu poprawy słyszenia. Implanty Osia® to urządzenia, które bazują na niezawodnych rozwiązaniach implantu ślimakowego Nucleus® oraz implantu zakotwiczonego w kości Baha®.

Jak wszystkie implanty słuchowe, docelowo mają wspierać słuch pacjenta przez całe jego życie. Rozwiązania te są wskazane przy niedosłuchu przewodzeniowym i mieszanym, gdzie przewodnictwo kostne dochodzi do poziomu 55 dB. System Osia®2 będzie też odpowiednim rozwiązaniem dla osób ze zdiagnozowaną jednostronną głuchotą odbiorczą (SSD).

Zasada działania

System Osia®2 zbudowany jest z dwóch elementów: zewnętrznego – cyfrowego procesora dźwięku Cochlear™ Osia® 2, gdzie mieszczą się mikrofony i bateria zasilająca, oraz wewnętrznego – implantu.
Procesor dźwięku Osia®2 (1) odpowiedzialny jest za przechwytywanie oraz przetwarzanie dźwięku i informacji z otoczenia pacjenta na cyfrowy sygnał, który następnie jest kierowany do części wewnętrznej systemu. Implant Osia® OSI200 (2) jest chirurgicznie wszczepialny pod skórę za uchem. Obejmuje cewkę, która odbiera i przekazuje sygnały z zewnętrznego procesora dźwięku do piezoelektrycznego przetwornika, który wytwarza drgania. Połączony z przetwornikiem implant BI300 (3) transmituje sygnał, wykorzystując przewodnictwo kostne do przekazywania dźwięków do ślimaka (4).

Zobacz jak działa system implantu Osia

Spersonalizowana obsługa

Dedykowana aplikacja Osia Smart umożliwia pacjentom łatwe i dyskretne sterowanie ustawieniami procesora dźwięku i ich regulację. Za pomocą smartfona lub zegarka Apple Watch mogą oni dostroić dźwięk w sposób, w jaki chcą go słyszeć oraz monitorować status i ustawienia.

Aktualne informacje dotyczące zgodności z telefonami iPhone, zegarkami Apple Watch oraz z systemem iOS są dostępne na stronie www.cochlear.com/compatibility
Aplikację Cochlear Osia Smart można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store w zatwierdzonych krajach.

Technologia True Wireless™

System Osia umożliwia łączność z szeroką gamą urządzeń True Wireless™ firmy Cochlear. Czy to na spotkaniu, w klasie, w domu czy podczas rozmowy telefonicznej – akcesoria te przybliżają pacjentów do dźwięków i przeżyć.

eSklep

Doskonała jakość dźwięku

Urządzenie charakteryzuje duża moc i duże wzmocnienie, co przekłada się na lepsze słyszenie. Dodatkowo W systemie Osia zastosowano oprogramowanie przetwarzania sygnału SmartSound® iQ. Klasyfikator skanuje przestrzeń dźwiękową 200 razy na sekundę, aby wybrać najlepszą strategię przetwarzania sygnału dla środowiska dźwiękowego pacjenta. Wykorzystując te informacje, proces przetwarzania sygnału dostarcza wyraźny sygnał, pomagając pacjentowi w pełni wczuć się w otoczenie.


wstecz Zapytanie ofertowe