System Cochlear™ VISTAFIX® 3

Vistafix® to proteza twarzoczaszki przeznaczona dla osób, które oczekują bezpiecznego i sprawdzonego rozwiązania w przypadku, gdy utraciły małżowinę uszną, nos lub oko (np. w wyniku wypadku czy choroby nowotworowej). Stanowi również rozwiązanie dla pacjentów, którzy urodzili się z wadami genetycznymi polegającymi na niewykształceniu małżowiny usznej.

System opiera się na sprawdzonym rozwiązaniu implantów zakotwiczonych w kości, znanym z systemu Baha®, który jest szeroko stosowany na świecie od ponad 30 lat. I od lat pomaga pacjentom z ubytkami twarzy.

Podczas krótkiego zabiegu wszczepia się najczęściej 2 lub 3 implanty tytanowe wraz ze wspornikami, które w kolejnym etapie posłużą do zaczepienia zewnętrznej protezy. Czas, jaki musi upłynąć od momentu wszczepienia implantów do finalnego wykonania epitezy (właściwej części zewnętrznej protezy), w zależności od genezy ubytku, wynosi od 2 do 6 miesięcy.

Część zewnętrzną, wykonuje anaplastolog w pracowni protetyki twarzy. Proteza wykonana jest z silikonu i maksymalnie wiernie odwzorowuje wygląd, aby w jak największym stopniu spełnić oczekiwania pacjenta. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologicznie materiałów i barwników.

Tak wykonaną protezę można z łatwością dopinać i ściągać ze specjalnej konstrukcji, która oparta jest na wszczepionych implantach, dając jednocześnie niespotykaną stabilność całości.


wstecz Zapytanie ofertowe