Forum Implantów Słuchowych

4-5.10.2017 Zarejestruj się

  Dane do faktury:

  W dniach 4-5.10.2017 odbyło się ogólnopolskie Forum Implantów Słuchowych, którego byliśmy organizatorem.

  Forum Implantów Słuchowych jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce, które poświęcone jest w pełni tematyce implantów słuchowych – zarówno implantów ślimakowych jak i implantów zakotwiczonych w kości Baha. Jest to wydarzenie cykliczne, odbywające się co dwa lata. W konferencji wzięli udział wybitni specjaliści chirurdzy otolaryngolodzy z całej Polski. Spotkanie jest okazją do wymiany własnych doświadczeń, w tym również omówienia trudnych przypadków klinicznych.

  Podczas tegorocznego zjazdu odbyła się premiera najnowszego procesora dźwięku – Nucleus 7 firmy Cochlear, który jest pierwszym procesorem dźwięku na świecie posiadającym możliwość współpracy ze smartfonami marki Apple czy iPodami. To prawdziwa rewolucja i ogromny krok technologiczny w zakresie procesorów dźwięku. Dzięki tej funkcji, użytkownik może bezpośrednio łączyć się ze swoim telefonem bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń, przez co odbiera dźwięk wyraźniej a rozmowa telefoniczna staje się znacznie bardziej komfortowa. Możliwość połączenia procesora ze swoim telefonem czy innym urządzeniem elektronicznym to również większa przyjemność z oglądania filmów czy słuchania muzyki. To większa przyjemność z życia.

  W ramach Forum Implantów Słuchowych odbył się również kurs instruktażowy „Mikrochirurgia kości skroniowej w technologii 3D”, prowadzony przez dr hab. Marcina Szymańskiego z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Lublinie. Całość została zaprezentowana w technologii 3D.

  Zobacz video relację z konferencji:

  wstecz