Małoinwazyjne leczenie nietrzymania moczu Bulkamid

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu Bulkamid w postaci żelu w okolicę zwieracza pęcherza moczowego. Preparat ten powoduje wzrost objętości tkanki mięśniowej w obrębie cewki moczowej, co wzmacnia jej funkcję i zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi moczu. Zabieg jest stosowany u Pacjentek z problemami nietrzymania moczu, spowodowanymi osłabieniem mięśni dna miednicy lub urazami po porodzie. Bulkamid jest jednym z wielu sposobów leczenia nietrzymania moczu i powinien być przeprowadzany przez doświadczonego lekarza. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem specjalistą w celu ustalenia najlepszego rozwiązania dla danego Pacjenta.

Bulkamid jest stosowany głównie u kobiet z łagodnym lub umiarkowanym nietrzymaniem moczu, które nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego.

Minimalnie inwazyjna procedura wszczepienia Bulkamidu ma na celu poprawę jakości życia Pacjentek poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie objawów związanych z nietrzymaniem moczu. Substancja ta działa, tworząc elastyczną, trwałą barierę, która zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi moczu. Dodatkowo, Bulkamid jest w pełni wchłaniany przez organizm, przez co nie wymaga regularnych iniekcji ani znieczulenia ogólnego.

W Medicus Clinic złotym standardem postępowania w przypadku każdej Pacjentki jest zalecenie, by pierwszym krokiem była konsultacja z lekarzem specjalistą, który dokładnie oceni indywidualną sytuację Pacjentki i zaleci odpowiednie leczenie, również w przypadku terapii preparatem Bulkamid.

Umów się na konsultację