Nowoczesny budynek Medicus nagrodzony

Nowoczesny budynek Medicus nagrodzony  za najlepszą realizację architektoniczną 2017 w konkursie Piękny Wrocław
W Muzeum Architektury, Prezydent miasta wraz z Towarzystwem Miłośników Wrocławia wręczył nagrody w konkursie “Piękny Wrocław”, za najlepsze realizacje architektoniczne oddane do użytku w 2017 r. Jedną z wyróżnionych inwestycji w kategorii „budynek użyteczności publicznej” jest nowoczesny budynek Medicus – oddany do użytku w 2017 r. Wystawę pokonkursową można obejrzeć w Muzeum Architektury.


Piękny Wrocław

Celem konkursu jest promowanie architektury Wrocławia oraz uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych w dziedzinie architektury. Głównym kryterium wyboru są walory architektoniczne, przestrzenne jak i również funkcjonalno-użytkowe.

Jedną z wyróżnionych w konkursie inwestycji na mapie Wrocławia, w kategorii „budynek użyteczności publicznej” został budynek Medicus, znajdujący się przy Placu Strzeleckim 24, w którym znajduje się m.in. klinika laryngologiczna Medicus Clinic oraz klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej Medicus Self. Autorem projektu inwestycji jest Piotr Bury (JSK Architekci), wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach, inwestorem firma Medicus.


Nowoczesny design może być użyteczny

Siedziba Medicus została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii infrastrukturalnych. Budynek wyposażony jest w system BMS, który zarządza pracą wszystkich systemów m.in.: oświetlenia, klimatyzacji, wentylacji, systemu przeciwpożarowego. Budynek wyposażony jest w 15 najnowocześniejszych central wentylacyjnych, które tłoczą co godzinę 69 000 m3 świeżego, nawilżonego powietrza, a dodatkowo w każdym pomieszczeniu znajduje się filtr powietrza. Woda w obiekcie przed wpuszczeniem w obieg jest naświetlana promieniowaniem UV o działaniu bakteriobójczym. W klinice zastosowano również lampy bezcieniowe świecące przyjaznym dla oczu światłem odbitym oraz posadzkę akustyczną, pokrytą żywicą urozmaiconą pracą artystki ze Szwecji Jeanet Honig.

Powierzchnia budynku to 7000 m2 oraz 5 kondygnacji, na których mieści się m.in.: 19 gabinetów lekarskich, pracownie diagnostyczne, 12 pokoi dla 24 pacjentów na oddziale operacyjnym, podziemny parking z 46 miejscami parkingowymi, sale konferencyjne mieszczące 88 osób, biura, serwis aparatury medycznej, apteka oraz bistro TATIN.

Dwa bloki operacyjne wyposażono w aparaturę i sprzęt najnowszej generacji, m.in. tory wizyjne pracujące w 3D i rozdzielczości Ultra HD 4K, ułatwiające chirurgowi orientację przestrzenną czy nawigację śródoperacyjną. Pacjenci przebywający w szpitalu mają do dyspozycji przestronne pokoje, każdy z łazienką, telewizorem, monitoringiem i systemem przywoławczym. Indywidualnie dobrane posiłki przygotowuje bistro TATIN znajdujące się na terenie obiektu.

 

 

Video prezentujące budynek Medicus:

 

 

Galeria zdjęć:

 

 

Medicus w liczbach:

Budynek:

Budynek zużywa miesięcznie:


Skontaktuj się z nami.

 

info@medicus.com.pl
tel.: +48 (71) 34 72 100
fax: +48 (71) 34 72 111

poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00
sobota 8:00 – 14:00

Medicus sp. z o.o.

Plac Strzelecki 24

50-224 Wrocław

NIP 8961017023

REGON 930957985

KRS 0000685093