Operacyjne usunięcie endometriozy – leczenie

Endometrioza to choroba hormonalno – immunologiczna, o której lekarze, mimo nieustannych badań, wiedzą niewiele. Nie są znane do końca przyczyny jej powstawania. Diagnostyka jest nadzwyczaj czasochłonna i średnio trwa nawet 10 lat. Kobiety borykające się z endometriozą są narażone na ogromny ból i dyskomfort. Choroba ta może być przyczyną niepłodności. Bardzo często jedynym rozwiązaniem, które daje pacjentkom szansę na normalne życie, bez niepotrzebnego cierpienia-jest operacyjne usunięcie endometriozy.

Klinika Leczenia Endometriozy w Medicus Clinic

Endometrioza dotyka coraz więcej kobiet na całym świecie. Z myślą o nich powstała Klinika Leczenia Endometriozy. Dr n. med. Mikołaj Karmowski – jeden ze specjalistów pracujący w Medicus Clinic powiedział:

„Pacjentki walczące z endometriozą często spotykają się z brakiem zrozumienia oraz brakiem świadomości odnośnie tej choroby. Pozostawione same sobie, borykają się nie tylko z problemami natury zdrowotnej, ale także psychologiczno – społecznej. Właśnie z myślą o nich powstało w Medicus Clinic najnowocześniejsze centrum leczenia endometriozy.”

W naszej klinice stosujemy najbezpieczniejsze metody leczenia. Operacje laparoskopowe, farmakologię celowaną oraz immunologiczną terapię żywieniową. Dzięki łączeniu różnych metod kuracji jesteśmy w stanie osiągnąć najlepsze, możliwe rezultaty – to dla pacjentek cierpiących na endometriozę oznacza szansę na powrót do zdrowia.

Jak wygląda proces leczenia endometriozy w Medicus Clinic?

Najważniejszym etapem w procesie leczenia jest prawidłowo postawiona diagnoza.

Szybkie rozpoznanie oraz zlokalizowanie ognisk choroby jest podstawą do podjęcia odpowiedniej terapii. W trakcie wizyty diagnostycznej w Medicus Clinic lekarz przeprowadza badanie, szczegółowe USG dopochwowe lub w niektórych, uzasadnionych przypadkach, USG transrektalne. Najczęściej po wizycie diagnostycznej pacjentka jest kwalifikowana do operacyjnego usunięcia endometriozy lub leczenia farmakologicznego.

Operacyjne usunięcie endometriozy

Ponieważ przyczyny powstawania endometriozy nie są do końca znane, głównym celem farmakologii jest zniwelowanie odczuwania bólu i dyskomfortu związanego z chorobą. Jednak w wielu przypadkach, nawet poprawnie dobrane leki nie są w stanie pomóc pacjentkom. W związku z tym Medicus Clinic oferuje operacyjne, laparoskopowe leczenie endometriozy, które polega m.in. na:

Dodatkowo kuracja endometriozy wspomagana jest przez odpowiednio skomponowaną i zbilansowaną dietę. Jadłospisy są tworzone przez naszych dietetyków w oparciu o badania i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentek.

Jeżeli podejrzewasz u siebie endometriozę, masz problemy z zajściem w ciążę lub odczuwasz bardzo intensywny ból w czasie miesiączki – umów się na wizytę w Klinice Leczenia Endometriozy w Medicus Clinic.