dr hab. n. med. Marek Zawadzki

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończył na Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej, natomiast tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej uzyskał na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Jest wykładowcą na krajowych i zagranicznych konferencjach chirurgicznych. Autor i współautor ponad trzydziestu prac naukowych i rozdziałów w książkach medycznych, opublikowanych w Polsce i zagranicą. Członek Komisji Edukacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Jelita Grubego (European Society of Coloproctology).

W 2017 roku jako jedyny polski chirurg został Członkiem Komisji Edukacji Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Jelita Grubego. Stała współpraca naukowa ze szpitalami amerykańskimi i europejskimi pozwala mu na dostęp do najnowszych rozwiązań w leczeniu pacjentów. W latach 2010-2011 odbył szkolenie z zakresu chirurgii robotowej w University of Illinois at Chicago, USA.

Aktualne zainteresowania badawcze: rak jelita grubego, leczenie raka piersi, guzy łagodne i złośliwe żołądka i nadnerczy, guzy wątroby, tarczycy, zmiany łagodne i nowotworowe skóry oraz chirurgia robotowa.

wstecz Umów się na wizytę