dr n. med. Aneta Kowal

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu z roku 2000. Specjalista 2 stopnia z chorób wewnętrznych oraz chorób płuc. Absolwentka Studiów Podyplomowych Menedżer Ochrony Zdrowia (2005 rok). Zajmuje się pełną diagnostyką pulmonologiczną.

W okresie od maja 2003 roku do grudnia 2009 roku była zatrudniona na etacie rezydenckim w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Alergologii Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od kwietnia 2010 roku do stycznia 2019 roku pracowała w Katedrze i Klinice Pulmonologii i Nowotworów Płuc Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, początkowo jako asystent, a od 2015 roku jako adiunkt. Dodatkowo w latach 2010-2019 pracowała jako asystent w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc. Następnie przez 1 semestr pełniła funkcję kierownika Katedry Pulmonologii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie pracuje jako asystent w Dolnośląskim Centrum Onkologii w utworzonym Lung Cancer Unit.

W roku 2014 obroniła pracę doktorską na temat: „Związek polimorfizmu genu HLA-G z niedrobnokomórkowym rakiem płuca, jego stopniem zaawansowania i odpowiedzią na leczenie”.

Autorka i współautorka publikacji naukowych w dziedzinie alergologii i pulmonologii w kraju i za granicą. Członkini towarzystw naukowych: European Respiratory Society, Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, Polskie Towarzystwo Badań nad Snem, American Academy of Sleep Medicine.

Ukończyła liczne kursy dotyczące zagadnień medycyny snu (w tym kurs oceny i opisu badań snu „Polisomnografia”, organizowany przez Polskie Towarzystwo Badań nad Snem, oraz kurs kliniczny Medycyny Snu). Otrzymała Certyfikat nr 1/2018 i akredytację Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem w zakresie medycyny snu.

Ukończyła również kurs ultrasonografii płuc (organizowany przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii). Brała udział w wielu konferencjach dotyczących zagadnień pulmonologicznych.

Zainteresowania szczegółowe: medycyna snu, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń oddychania w czasie snu, rak płuca.

wstecz Umów się na wizytę