dr hab. n. med Julia Rudno-Rudzińska

Specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 2007 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej. W 2013 roku nabyła uprawnienia specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, a po szkoleniu specjalizacyjnym w Dolnośląskim Centrum Onkologii w 2016 zdała państwowy egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii onkologicznej, stając się specjalistą chirurgii onkologicznej.

Głównym jej zainteresowaniem są zabiegi laparoskopowe przeprowadzane w zakresie jamy brzusznej i powłok (cholecystektomia laparoskopowa, zabiegi przepuklin pachwinowych i brzusznych, laparoskopie zwiadowcze, splenektomie, zabiegi onkologiczne – resekcje jelita grubego i żołądka).

Zgodnie z posiadaną drugą specjalizacją, w codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych narządów jamy brzusznej, szczególnie nowotworów jelita grubego, żołądka i trzustki. Odbyła w tym zakresie liczne szkolenia i staże, w tym również zagraniczne, jak np. staż z zakresu chirurgii laparoskopowej jelita grubego w FNHK (Czechy) czy chirurgii raka żołądka w Seoul National University Hospital w Korei.

Oprócz pracy chirurgicznej Pani doktor rozwija się również naukowo. W 2011 uzyskała stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie chirurgia, w tematyce leczenia raka żołądka. Obecnie prowadzi badania nad zastosowaniem nowoczesnych metod w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Czynnie uczestniczy w zjazdach, organizuje również szkolenia przeznaczone dla lekarzy rodzinnych z zakresu chirurgii onkologicznej i opieki nad pacjentami chirurgicznymi.

Oprócz zabiegów planowych wykonywanych każdego dnia, pełni ostre dyżury w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

wstecz Umów się na wizytę