lek. Adam Mol

Specjalista chirurgii dziecięcej

Chirurg dziecięcy z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zdobytym w Niemczech, Hiszpanii i Polsce, absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację chirurga dziecięcego zdobył w Niemczech, a już jako specjalista pracował przez ostatnią dekadę w Hiszpanii. W połowie roku 2018 zdecydował się na powrót do Polski i od tego momentu pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu.

lek. Adam Mol zajmuje się głównie chirurgią plastyczną dziecięcą oraz chirurgią małoinwazyjną (laparoskopowe oraz torakoskopowe leczenie patologii anatomicznych oraz schorzeń), w tym szczególnie patologią rozszczepową warg i podniebień.

Pracuje dla amerykańskiej organizacji humanitarnej Operation Smile, która zajmuje się operowaniem patologii rozszczepowej u dzieci i dorosłych w krajach, gdzie dostęp do usług medycznych na wysokim poziomie jest bardzo ograniczony.

Oprócz standardowej patologii chirurgii dziecięcej plastycznej (odstające uszy, syndaktylie, przerost gruczołów piersiowych, deformacje klatki piersiowej, etc.), łącząc właśnie chirurgię plastyczną z małoinwazyjną, lek. Adam Mol zajmuje się torakoskopowym leczeniem pierwotnej nadpotliwości dłoni u dzieci.

Z Małym Pacjentem i jego Rodzicami porozumiewa się płynnie w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim.

wstecz Umów się na wizytę