prof. dr med. Oliver Kaschke

Specjalista otolaryngolog

Wybitny specjalista w dziedzinie otorynolaryngologii. Znakomity diagnosta laryngologiczny zajmujący się leczeniem zachowawczym i operacyjnym dzieci i dorosłych, jeden z najlepszych operatorów chirurgii endoskopowej zatok i operacji uszu w Europie.

Ordynator Oddziału Otolaryngologii w Szpitalu Sankt Gertrauden w Berlinie.

Przeprowadził pierwszy na Dolnym Śląsku zabieg operacyjny zatok przynosowych z zastosowaniem ultra nowoczesnego systemu nawigacji śródoperacyjnej Matrix Polar Navigation System.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego Humboldta w Berlinie, z którym związany jest od 1995 roku jako wykładowca na wydziale otolaryngologii, a od 2002 roku profesor tejże uczelni.
Jest członkiem wielu niemieckich stowarzyszeń, m.in. Niemieckiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki, a także międzynarodowych organizacji takich jak: Europejska Akademia Chirurgii Plastycznej Twarzy, Amerykańska Akademia Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcji Twarzy.
Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych w zakresie otorynolaryngologii, publikowanych na całym świecie.

Profesor Oliver Kaschke podjął współpracę ze Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus nie tylko jako lekarz operator wykonujący zabiegi operacyjne, lecz także jako konsultant i wykładowca podczas organizowanych przez Medicus konferencji i szkoleń dla lekarzy laryngologów z całej Polski.

wstecz Umów się na wizytę