Tor endoskopowy XION

Tor wizyjny endoskopowy Matrix E, XION

To jeden z najnowocześniejszych torów wizyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości cyfrowej DVI/SDI co umożliwia precyzyjną diagnostykę zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Tor endoskopowy XION znajdzie zastosowanie we wszystkich prywatnych gabinetach otolaryngologicznych, ale też w ambulatoriach oraz oddziałach szpitalnych. Jego nowoczesna modułowa konstrukcja zapewnia możliwość rozbudowy systemu i dopasowania go do indywidualnych potrzeb danej placówki. Jego największym atutem jest doskonały, czytelny obraz o dużym kontraście, co przekłada się na łatwą analizę i interpretację badania. Unikatowa stroboskopia migawkowo -błyskowa gwarantuje najlepszą jakość obrazu. Inne zalety to:

Tor endoskopowy XION a fiberoskopia

Fiberoskopię z użyciem endoskopów giętkich wykorzystuje się najczęściej do badania dzieci, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby taki zabieg wykonać także u osoby dorosłej. Jeśli chodzi o najmłodszych, badanie fiberoskopowe bardzo często wykonuje się w celu diagnozy tzw. trzeciego migdałka czyli przerostu migdałka gardłowego. Wskazaniem do takiego badania u dziecka jest długotrwała niedrożność nosa, chrapanie, bezdech, katar czy niedosłuch. Tor endoskopowy XION doskonale sprawdzi się także w diagnostyce chorób nosogardła, uszu oraz krtani w tym nowotworów.

Tor endoskopowy XION i diagnostyka chorób nowotworowych

Endoskopia jest bardzo często wykorzystywaną metodą badań, zwłaszcza jeśli występuje podejrzenie nowotworu. Dzięki specjalnym końcówkom urządzenia lekarz nie tylko może dokładnie obejrzeć zmienione chorobowo narządy, ale także pobrać próbkę do przeprowadzenia dodatkowych testów. Endoskopia umożliwia postawienie dokładnej diagnozy. To badanie jest znacznie bardziej skuteczne i szczegółowe niż np. USG.

Medicus Expert – tor endoskopowy XION

Medicus Expert zaopatruje przychodnie, szpitale i ambulatoria w całej Polsce w najwyższej jakości aparaturę medyczną. W naszej ofercie mamy tor wizyjny endoskopowy Matrix E, XION, jak również kompaktowy tor diagnostyczny Endo COMPACT Xion, który doskonale sprawdzi się w każdym nowoczesnym gabinecie laryngologicznym.